همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

اضافه شدن قابیلیت ترجمه آفلاین توسط مترجم گوگل

اضافه شدن قابیلیت ترجمه آفلاین توسط مترجم گوگل

گوگل یک بسته برای بارگذاری آفلاین عرضه کرده که با نصب آن بر روی گوشی، برنامه مترجم این شرکت هوشمندتر می‌شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این بسته هم با گوشی‌های اندرویدی و هم با سیستم عامل iOS شرکت اپل سازگاری دارد.

یکی از مزایای نصب این بسته امکان ترجمه دقیق نوشته‌ها و تابلوهایی است که کاربر آنها را در اماکن عمومی‌مشاهده می‌کند. برای این کار تنها کافی است کاربر دوربین گوشی را فعال کرده و در برابر نوشته‌های موجود بگیرد تا ترجمه آنها به زبان پیش فرض مد نظر وی صورت بگیرد.

این قابلیت قبلا نیز در مترجم گوگل فعال شده بود، اما حتی در مورد ترجمه زبان‌های لاتین به یکدیگر نیز به درستی عمل نمی‌کرد و ترجمه‌های مخدوشی ارائه می‌کرد. با افزوده شدن هوش مصنوعی به حالت ترجمه آفلاین مترجم گوگل مشکلات یادشده تا حدزیادی برطرف شده و حتی ترجمه از زبان‌هایی مانند چینی و روسی به شکل بهتری صورت می‌گیرد.

نسخه آفلاین مترجم گوگل که از قابلیت‌های هوش مصنوعی برخوردار است، به ۵۹ زبان زنده دنیا در دسترس است که از جمله آنها می‌توان به فارسی، انگلیسی، عربی، چینی، آلمانی و هندی اشاره کرد. حجم این بسته هوشمندساز برای هر زبان به ۳۵ مگابایت می‌رسد. این خدمات بر روی انواع گوشی‌های تلفن همراه در دسترس است.

افزوده شدن این خدمات به مترجم گوگل به طور تدریجی صورت می‌پذیرد و قرار است تا دو روز دیگر عموم کاربران بتوانند از خدمات مذکور استفاده کنند. نکته قابل تامل اینکه بارگذاری برنامه مترجم گوگل از پلی استور این شرکت از داخل ایران ممکن نیست، اما با مراجعه به فروشگاه‌های آنلاین داخلی می‌توان این برنامه را بارگذاری و نصب کرد.

درج دیدگاه

بررسی بازی