پشتیبانی واتس‌اپ از اندروید 2.3 تا سال 2020

از آنجایی که بخش عظیمی از کاربران پیام‌رسان واتس‌اپ از گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید ۲.۳ استفاده می‌کنند، این اپلیکیشن می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰ میلادی از این نسخه سیستم عامل نیز پشتیبانی کند.

پشتیبانی واتس‌اپ از اندروید 2.3 تا سال 2020

از آنجایی که بخش عظیمی‌از کاربران پیام‌رسان واتس‌اپاز گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید ۲.۳ استفاده می‌کنند، این اپلیکیشن می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰ میلادی از این نسخه سیستم عامل نیز پشتیبانی کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپکه محبوب ترین پیام رسان میان کاربران در جهان است، میزبان بیش از ۱ میلیارد کاربر است. حال لازم به ذکر است از انجایی که خیل عظیمی‌از این کاربران از گوشی‌های نسبتا قدیمی‌با نسخه‌های پایین تر همچون نسخه ۲.۳ از سیستم عامل اندروید که نان زنجبیلی (Gingerbread) نام داشت، استفاده می‌کنند، واتس‌اپاعلام کرده است که می‌خواهد زمان پشتیبانی از نسخه‌های مدل پایین و قدیمی‌اندروید را تا دو سال دیگر یعنی سال ۲۰۲۰ میلادی تمدید کند.

این خبر به طور قطع برای آن دسته از کاربرانی که از گوشی‌های قدیمی‌یا نسخه‌های قبلی استفاده می‌کنند، خبر بسیار خوشایندی خواهد بود.

شرکت فیس‌بوک با در اختیار گرفتن و تصاحب شرکت واتس‌اپدر سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار کسب کرد و از آن زمان تاکنون نیز با معرفی و افزودن قابلیت‌های جدید بدنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان محبوب بوده است.

بر اساس گزارش‌های رسمی‌منتشر شده توسط واتساپ، این اپلیکیشن پیام رسان دارای حدود ۱.۳ میلیارد کاربر در سراسر جهان است. این پیام‌رسان محبوب در ماه سپتامبر سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی به رکوردی بی‌سابقه در میان شبکه‌های اجتماعی دست یافت و آن هم جای دادن بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه بود.