با این نرم‌افزار جدید، ویدئوهای واقعیت مجازی را تدوین کنید!

امروزه تدوین فیلم با توجه به وجود انبوهی از نرم افزارهای رایانه ای کار دشواری نیست. اما تا به حال نرم افزاری برای تدوین فیلم های واقعیت مجازی عرضه نشده بود.

با این نرم‌افزار جدید، ویدئوهای واقعیت مجازی را تدوین کنید!

امروزه تدوین فیلم با توجه به وجود انبوهی از نرم افزارهای رایانه ای کار دشواری نیست. اما تا به حال نرم افزاری برای تدوین فیلم‌های واقعیت مجازی عرضه نشده بود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، تدوین فیلم‌های یادشده با توجه به ویژگی‌های خاص آنها نیاز به تجهیزات و امکانات بیشتری دارد و اولا باید دوربینی که قادر به ضبط عکس‌ها و فیلم‌های واقعیت مجازی باشد، در دسترس باشد و ثانیا نرم افزار ویژه ای به منظور تدوین این نوع محتوا عرضه شده باشد.

شرکت گوگل با عرضه نرم افزار VR۱۸۰ Creator به کاربران امکان داده تا فیلم‌ها و عکس‌های واقعیت مجازی را به دلخواه خود تدوین و یک خروجی نهایی تهیه کنند.

این نرم افزار فعلا تنها با سیستم عامل‌های مک و لینوکس سازگاری دارد و تنها قابلیت تدوین فیلم‌ها و عکس‌هایی را دارد که با استفاده از دوربین‌های سازگار با فرمت VR۱۸۰ خود گوگل تهیه شده اند. یکی از مزایای این فرمت قابلیت مشاهده فیلم‌ها و عکس‌های واقعیت مجازی به صورت دو بعدی است؛ امری که تدوین آنها را تسهیل می کند.

بنابراین این نوع محتوا را هم با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی و هم با استفاده از رایانه شخصی و حتی گوشی می توان مشاهده کرد.

نرم افزار گوگل قادر به تبدیل محتوای واقعیت مجازی به فرمت استاندارد نیز هست تا بتوان آنها را با امکانات و جزئیات بیشتر از طریق نرم افزارهایی مانند ادوب پرمیر یا فاینال کات پرو تدوین کرد. پس از پایان تدوین می توان محتوا را دوباره به فرمت VR۱۸۰ مبدل کرد و با دیگران به اشتراک گذاشت.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه