اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل جهان

براساس گزارش‌های StatCounter سیستم عامل اندروید با ۳۹/۹۳ درصد حالا پرکاربرترین سیستم عامل برای مرور اینترنت است.

اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل جهان

براساس آخرین گزارش شرکت StatCounter بالاخره سیستم عامل اندروید گوگل توانست برای اولین بار ویندوز مایکروسافت را از جایگاه محبوب‌ترین سیستم عامل برای گشت و گذار در اینترنت به پایین بکشد. StatCounter یک ابزار رایگان برای ردگیری ترافیک اینترنت و فعالیت کاربران مانند Google Analyticss است.

این مطلب البته اپلیکیشن‌ها و محتوای دریافتی را بررسی نمی‌کند و تنها براساس تحلیل و بررسی بازدید ۲/۵ میلیون کاربر از حدود ۱۵ میلیارد صفحه اینترنتی گزارش شده است.

نمودار منتشرشده در پی این گزارش، میزان تغییر رفتار کاربران در استفاده از سیستم عامل‌ها هنگام مرور اینترنت را طی ۵ سال گذشته بررسی می‌کند. با یک نگاه ساده به این نمودار به راحتی می‌توانید رشد سیستم عامل اندروید و به زیر کشیده شدن ویندوز را ببینید.

اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل جهان

نکته جالب دیگر در این گزارش نقشه پراکندگی سیستم عامل‌ها در نقاط مختلف دنیاست. در حالی که هنوز در کشورهای پیشرفته‌تر صنعتی، سیستم عامل ویندوز و به تبع آن کامپیوترهای خانگی و لپ‌تاپ گزینه اول کاربران برای مرور اینترنت هستند، کشورهای در حال توسعه تمام کارهای خود را با موبایل یا تبلت انجام می‌دهند.

در ایران هم هنوز 47.97 درصد کاربران انتخاب اول‌شان سیستم عامل ویندوز است و سیستم عامل اندروید با 42.34 درصد در حال تعقیب آن است.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه