فاش شدن اطلاعات موقعیت مکانی کاربران به دلیل نقض امنیتی در محصولات گوگل هوم و کروم کاست

وجود یک آسیب پذیری امنیتی در دو محصول گوگل هوم و کروم کاست این شرکت باعث می شود تا اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی دقیق کاربران افشا شود.

فاش شدن اطلاعات موقعیت مکانی کاربران به دلیل نقض امنیتی در محصولات گوگل هوم و کروم کاست

وجود یک آسیب پذیری امنیتی در دو محصول گوگل هوم و کروم کاست این شرکت باعث می‌شود تا اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی دقیق کاربران افشا شود.

به گزارش  عصر ارتباط به نقل از مهر، آسیب پذیری امنیتی یادشده باعث می‌شود مالکان وب سایت‌هایی که خدمات مرتبط با این دو ابزار را ارائه می‌کنند، بتوانند از موقعیت مکانی دقیق کاربران و مشتریان خود مطلع شوند.

در حالت عادی وب سایت‌ها می‌توانند از طریق آدرس آی پی کاربران اطلاعات کلی در مورد موقعیت مکانی کاربران خود به دست آورند. اما در این روش امنیت و حریم شخصی افراد به خطر نمی‌افتد. اما پی بردن به محل دقیق حضور کاربران از طریق دستیار صوتی هوشمند گوگل هوم و محصول چندرسانه ای کروم کاست می‌تواند امنیت و حریم شخصی افراد را به طور جدی به خطر بیندازد.

با توجه به اینکه رد وبدل شدن این اطلاعات با سایت‌های مختلف به طور بی سیم انجام می‌شود این خطر وجود دارد که هکرها با سواستفاده از این روش داده‌های زیادی را در مورد محل زندگی افراد مختلف جمع آوری کرده و از آنها برای سرقت یا اقدامات دیگری استفاده کنند.

کرگ یونگ محقق امنیتی که اولین بار مشکل یادشده را شناسایی کرده، می‌گوید این موضوع را به گوگل اطلاع داده است، اما این شرکت تا به حال اقدامی‌برای حل مشکل یادشده به عمل نیاورده است. البته گوگل وعده داده که با عرضه مجموعه ای از وصله‌های نرم افزار در ماه جولای مشکل یادشده را برطرف کند.