پیش بینی مرگ توسط هوش مصنوعی گوگل

گوگل ابزار هوش مصنوعی تازه ای عرضه کرده که احتمال مرگ بیماران بستری شده در بیمارستان ها را با بررسی انبوهی از اطلاعات با دقت 95 درصد پیش بینی می کند.

پیش بینی مرگ توسط هوش مصنوعی گوگل

گوگل ابزار هوش مصنوعی تازه‌ای عرضه کرده که احتمال مرگ بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها را با بررسی انبوهی از اطلاعات با دقت 95 درصد پیش بینی می‌کند.

به گزارش عصرارتباط به نقل از فارس، الگوریتم هوش مصنوعی مذکور توسط گروهی از محققان این شرکت موسوم به مدیکال برین ابداع شده که قرار است خطر مرگ بیماران بیمارستانی را با استفاده از تازه‌ترین دستاوردهای عرصه فناوری برآورد کنند.

آزمایش‌های اولیه انجام شده بر روی این الگوریتم نشان می‌دهد دقت این سیستم بسیار بیشتر از دستگاه‌های پزشکی و همین طور پیش بینی‌ها و نظرات پزشکان است.

این الگوریتم در یک بررسی آزمایشی احتمال فوت یک زن مبتلا به بیماری سرطان سینه را 19.9 درصد تشخیص داد. حال آنکه احتمال مرگ وی توسط پزشکان متخصص تنها 9.3 درصد برآورد شده بود. در نهایت این زن دو هفته بعد از آغاز رسیدگی‌های پزشکی درگذشت و مشخص شد پیش بینی گوگل دقیق تر از پزشکان بوده است.

علت پیش بینی دقیق‌تر هوش مصنوعی ان بود که نتیجه گیری آن بر مبنای بررسی بیش از 175 هزار سند و سابقه پزشکی که در سوابق الکترونیک بیمار موجود بود، انجام شده بود. این سیستم برای ارتقای پیش بینی خود حتی دست نوشته‌های قدیمی‌پزشکان معالج وی را هم بررسی کرده بود.

این سیستم هوش مصنوعی تا به حال سوابق پزشکی بیش از 114 هزار بیمار را بررسی کرده و حجم داده‌های بررسی شده ان از 46 میلیارد مورد فراتر رفته است و این اطلاعات باعث خودآموزی هوش مصنوی مذکور و دقیق تر شدن پیش بینی‌های آن در آینده خواهد شد.