سامسونگ رکورد میزند !

به لطف فروش فوق‌العاده گلکسی S8 و +S8، سامسونگ فصل بهار را با رکوردشکنی پشت سر می‌گذارد!

سامسونگ رکورد میزند !

بنابر گزارشی که موسسه IBK Securities به تازگی منتشر کرده است، پیش‌بینی می‌شود کمپانی سامسونگ با فروش خوب گلکسی S8 و +S8 بتواند در سه ماهه دوم سال 2017 از نظر سوددهی رکوردشکنی کند. پس از شکست فاجعه بار گلکسی نوت 7 در سال 2016، این موضوع می‌تواند برای شرکت و سهام‌داران آن یک اتفاق بسیار خوشایند باشد. آخرین رکوردشکنی سامسونگ در سه ماهه سوم سال 2013 رقم خورد، این کمپانی در آن زمان با فروش موفق گلکسی S4 توانست به سود عملیاتی 9.2 میلیارد دلار دست پیدا کند.

این موسسه هم‌چنین اعلام کرده است که سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه دوم سال 2017 به نسبت زمان مشابه سال گذشته، 49 درصد افزایش خواهد یافت و به رقم 11 میلیارد دلار خواهد رسید. اگر بخواهیم مهم‌ترین دلیل وقوع چنین موضوعی را عنوان کنیم می‌توانیم از فروش فوق‌العاده گلکسی S8 و +S8 نام ببریم. در حال حاضر به انتهای سه ماهه نخست سال 2017 نزدیک می‌شویم و IBK سود خالص سامسونگ در این مدت زمان را 8.9 میلیارد دلار اعلام کرده است؛ البته نتایج ابتدایی این فصل روز آینده اعلام خواهد شد.

کمپانی سامسونگ هم‌چنین از فروش خوب پنل‌های OLED ساخته خود، سود زیادی را کسب می‌کند. یکی از مشتریان بزرگ پنل‌های OLED سامسونگ، اپل است که به مناسبت دهمین سالگرد معرفی آی‌فون قرار است در آی‌فون 8 از پنل‌های اولد استفاده کند. مطابق خبرها اپل تاکنون سفارش 70 تا 95 میلیون پنل را به سامسونگ داده است. بخش نیمه هادی‌ها نیز سهم خوبی را در سود عملیاتی این کمپانی دارد. گفته می‌شود این بخش در سه ماهه ابتدایی 5.5 میلیارد دلار سود عملیاتی داشته و در سه ماهه دوم این مقدار به 8.25 میلیارد دلار خواهد رسید.

Lee Seung-woo یکی از تحلیلگران IBK Securities معتقد است سود عملیاتی سامسونگ به نسبت سال گذشته 69 درصد افزایش پیدا کند و درآمد کلی سامسونگ نیز 14 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. این تحلیلگر هم‌چنین می‌گوید که 95 درصد از چیپست‌های موجود در پرچم‌داران جدید ساخته خود سامسونگ است. فروش گلکسی S8 و +S8 از تاریخ 21 آوریل با موجودی دو برابر به نسبت پرچم‌داران سال گذشته یعنی گلکسی S7 و S7 Edge آغاز خواهد شد و انتظار می‌رود دو پرچم‌دار جدید فروش فوق‌العاده خوبی را تجربه کنند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه