با کاشت یک میکروتراشه در بدن، دیگر نگران گم شدن کارت‌های اعتباری خود نباشید!

شهروندان سوئد به انتخاب خود میکروتراشه‌ای در بدن‌شان کار می‌گذارند که می‌تواند برای پرداخت برخی از سرویس‌های خدماتی از آن استفاده کرد.

با کاشت یک میکروتراشه در بدن، دیگر نگران گم شدن کارت‌های اعتباری خود نباشید!

 هزاران نفر از مردم سوئد میکروتراشه‌هایی روی بدن‌شان کار گذاشته‌اند که جایگزین مناسبی براری کارت اعتباری، کارت حمل و نقل عمومی و کلید کارت است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، وقتی این میکروتراشه زیر پوست شما قرار می‌گیرد، دیگر نیازی نیست نگران گم کردن یک کارت بانکی یا حمل کردن یک کیف پول بزرگ باشید. برای بسیاری از افراد، کاشت یک میکروتراشه در بدن ایده علمی و تخیلی است.

برخی بر این باورند که وضعیت سالم و قوی مردم سوئد علت به وجود آمدن روند اخیر است اما چرا سه هزار و 500 سوئدی راضی شده‌اند تا میکروتراشه‌ای را در بدن‌شان بکارند، دلایل پیچیده‌ای دارد.

این پدیده چشم‌انداز منحصربه‌فرد بیوهک (هک زیستی) در سوئد را نشان می‌دهد. علاقه مردم سوئد به ابزار و گجت‌های دیجیتال پیشینه‌ای طولانی دارد.

اصطلاح بیوهکر به زیست‌شناسان آماتوری گفته می‌‎شود که آزمایش‌های زیست پزشکی انجام می‌دهند. بیوهکرها این آزمایش‌ها را خارج از نهادهای معمولی مانند دانشگاه‌ها، کمپانی‌های داروسازی و دیگر محیط‌های کنترل‌شده خاص انجام می‌دهند.

همانطور که یک هکر کامپیوتر هک می‌کند، بیوهکرها نیز هر چیز زیستی را هک می‌کنند. بیوهک نوعی فرهنگ است که با وجود زیرگروه‌های مختلف، ایدئولوژی‌ها، اهداف و منافع متفاوت فرهنگ بسیار متنوعی محسوب می‌شود. با وجود تنوع‌ زیاد دو گروه اصلی در بیوهک وجود دارد: هکرهای wetware (ترافزار) و ترابشریتی.

هکرهای ترافزار به افرادی گفته می‌شود سرگرمی علمی دارند؛ این افراد تجهیزات آزمایشگاهی را در خانه‌شان می‌سازند. این افراد به اصطلاح «علم فقیر» انجام می‌دهند و راه‌حل‌های ارزان‌قیمتی برای بهبود کیفیت زندگی مردم در کشورهای در حال توسعه می‌یابند.

هکرهای ترابشریتی روی تقویت و بهبود بدن انسان کار می‌کنند، هدف بلند مدت این افراد، بهبود نژاد انسانی است. انسان تنها با بهبود یافتن و دور زدن مرزهای زیستی می‌تواند در آینده با مخلوقات هوش مصنوعی رقابت کند.

بیوهکرها بسته به جامعه و فرهنگی که در آن زندگی کرده‌اند، گرایش متفاوتی دارند. برای مثال بیوهکرهای اروپایی تفاوت زیادی با بیوهکرهای آمریکای شمالی دارند.

بیوهکرهای آمریکای شمالی تمایل دارند روش‌های مراقبتی و پزشکی جایگزین برای مردم توسعه دهند. در حالی که بیوهکرهای اروپایی بیشتر روی کمک به مردم در کشورهای در حال توسعه یا پروژه‌های هنری-زیستی تمرکز کرده‌اند.

جالب است بدانید که بیوهکرهای سوئدی تفاوت زیادی با بیوهکرهای باقی اروپا دارند. بیوهکرهای سوئدی بیشتر در جنبش ترابشریتی فعالیت دارند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه