آموزش ربات‌ها برای جستجو در مناطق آلوده به رادیواکتیو و بمب گذاری شده

ارتش آمریکا، برای جستجو در مناطق آلوده به رادیواکتیو و بمب گذاری شده و بررسی هواپیماهای از کار افتاده، ربات‌ها را آموزش می‌دهد.

آموزش ربات‌ها  برای جستجو در مناطق آلوده به رادیواکتیو و بمب گذاری شده

ارتش آمریکا، برای جستجو در مناطق آلوده به رادیواکتیو و بمب گذاری شده و بررسی هواپیماهای از کار افتاده، ربات‌ها را آموزش می‌دهد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، در یک برنامه آموزشی که به تازگی توسط "آزمایشگاه ملی سندیا"(SNL) در آمریکا ترتیب داده شده بود، ربات‌ها مورد بررسی قرار گرفتند و مهارت‌های آنها برای ورود به هواپیماهای از کار افتاده، کشف محل‌های آلوده به رادیواکتیو و بالا رفتن از پله‌ها آزمایش شد.

"جیک دوئل"(Jake Deuel)، مدیر رباتیک سندیا گفت: همه افراد از بمب فرار می‌کنند اما این ربات‌ها به مناطق بمب‌گذاری شده وارد می‌شوند. ما این ربات‌ها را برای ایمن ساختن مناطق مورد نظر آموزش می‌دهیم. بسیاری از این برنامه‌های آموزشی، برای آزمایش مهارت‌های اجرایی و توانایی حل مشکل ربات‌ها طراحی شده‌اند.

در این آزمایش‌ها، ربات‌ها به جت جنگنده از کار افتاده "فانتوم اف چهار" (Phantom F-4) وارد شدند تا جعبه سیاه و برخی از لوازم الکترونیکی آن را بازگردانند و به این ترتیب امکان اطلاع از مقاصد دشمن را فراهم کنند. البته تمرین‌های دیگری هم مورد نیاز است تا ربات‌ها برای یافتن منابع تشعشع زیرزمینی با یکدیگر همکاری کنند و آنها را پوشش دهند.

دوئل افزود: هدایت ربات‌ها، مانند راندن خودروهای کنترل از راه دور نیست بلکه فرآیند پیچیده‌تری دارد. در این تمرین‌ها، ربات‌ها با بال‌های شکسته هواپیما و اشیای تیزی سروکار دارند که محدوده ورود آنها را به چالش می‌کشد. این موضوع، دلیل اهمیت آموزش ربات‌هاست.