برگزاری کلاس‌های رایگان آموزش "واقعیت افزوده" توسط "گوگل"

گوگل برنامه دارد که برای افرادی که مشتاق به فراگیری فناوری "واقعیت افزوده" (AR) هستند، یک کلاس رایگان برگزار کند.

برگزاری کلاس‌های رایگان آموزش "واقعیت افزوده" توسط "گوگل"

 گوگل در نظر دارد برای افراد مشتاق به فراگیری فناوری "واقعیت افزوده"(AR) که نتوانسته‌اند آن را تجربه کنند، یک کلاس مقدماتی برای معرفی "واقعیت افزوده" (AR) و" ARCore" در شرکت "کورسِرا "(Coursera) برگزار کند.

به گزارش عصر ارتباط، "کورسِرا "(Coursera) یک شرکت فناوری آموزشی انتفاعی است که توسط دو تن از اساتید دانشگاه "استنفورد" تاسیس شده است.

" ARCore" یک " کیت توسعهٔ نرم‌افزار" است که تولیدکنندگان نرم‌افزار برای آسان کردن برنامه‌نویسی برای محیط یا پلتفرم خاصی فراهم می‌کنند و در اختیار برنامه‌نویسان کاربردی قرار می‌دهند.

مدت زمان این برنامه ۱۵ ساعت خواهد بود. شرکت‌کنندگان در این دوره باید " ARCore" و دیگر منابع گوگل  از قبیل سرویس "پلی"( poly object library)  را بشناسند.

"پلی" سرویسی است که توسط گوگل ایجاد شده‌ است، تا کاربران بتوانند به جستجو، توزیع و دانلود اشیای(object) سه‌بعدی بپردازند.

این برنامه به سازندگان نرم‌افزارها بسیار کمک خواهد کرد تا بدون نیاز به سرمایه‌گذاری و صرف هزینه زیاد به فراگیری رایگان "AR" بپردازند.

این برنامه آموزشی علاوه بر آن می‌تواند آغاز پروژه‌هایی در این زمینه را آسان کند.

"واقعیت افزوده" یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم(معمولاً در تعامل با کاربر) است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری که از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط حسگرهای ورودی مانند صدا، ویدئو، تصاویر گرافیکی یا داده‌های "GPS" است، ایجاد می‌شود.