طراحی تکنولوژی جدید توسط ناسا برای کاهش آلودگی صوتی هواپیماها!

ناسا به تازگی با توسعه تکنولوژی‌های جدید در صنعت هوانوردی اعلام کرده است که صدای رفت و آمد نسل آینده هواپیماها بسیار کم‌تر خواهد شد.

طراحی تکنولوژی جدید توسط ناسا برای کاهش آلودگی صوتی هواپیماها!

 اداره کل ملی هوانوردی و فضا موسوم به ناسا (NASA) یک سازمان مستقل و علمی در ایالات متحده آمریکا است که مسئولیت برنامه‌ریزی در حوزه‌های  تکنولوژیهای برتر در زمینه صنعت هوانوردی و فضایی (هوافضا) و مکانیک پرواز را برعهده دارد. این سازمان برترین نخبگان و مهندسان در عرصه هوافضای جهان را گردآوری کرده تا به توسعه فناوری‌های نوین پرداخته و به آینده بشر کمک کنند.

به گزارش عصر ارتباط  به نقل از ایسنا، حالا به تازگی متخصصان و مهندسان ناسا اعلام کرده‌اند ابزارهای جدیدی را برای به کار رفتن در هواپیما طراحی کرده‌اند که بدین وسیله سیستم چرخ هواپیما برای فرود و همچنین بال‌های آن با بهره‌مندی از این فناوری، آلودگی صوتی کمتری را تولید کرده و در حال کلی هواپیماها را تا میزان قابل توجهی کم صداتر می‌کند.

متخصصان فعال در ناسا اعلام کرده‌اند در صورتی که ابزار و تکنولوژی مذکور در سیستم چرخ و بال هواپیما اضافه شود، قادر است آلودگی صوتی نشستن یا فرود هواپیماها را تا ۷۰ درصد کاهش دهد و به عبارتی دیگر، شهروندان ساکن در مناطق مسکونی اطراف فرودگاه‌ها را تا حد زیادی از شر سر و صدای زیاد فرود هواپیماها خلاص کند.

دانشمندان ناسا با آزمایش این ابزار و تجهیزات برروی یک جت به نام  گلف استریم ۳ به این نتیجه رسیده‌اند که فناوری مذکور موفقیت آمیز بوده و قابلیت آزمایش بر روی سایر هواپیماهای مسافربری و باری را دارد.

در اصل حفره‌های در نظر گرفته شده در این تکنولوژی جدید کمک می‌کند تا صدای ایجاد شده در سیستم چرخ و بال هواپیما را کم کند.

ناسا قصد دارد با طراحی بدون درز، حفره و انعطاف‌پذیر این تکنولوژی، فضاهای خالی میان بال و چرخ هواپیما را بپوشاند و آلودگی صوتی فرود آن به میزان قابل ملاحظه‌ای بکاهد. ناسا قرار است از این تکنولوژی جدید در هواپیماهای تبلیغاتی استفاده کند.