کنترل تابش نور در محیط کار و زندگی با فرامین صوتی

از این به بعد می‌توانید برای کنترل نور و سایه در محیط کار و زندگی به شیشه‌های نصب شده به شکل صوتی فرمان بدهید.

کنترل تابش نور در محیط کار و زندگی با فرامین صوتی

تولید شیشه‌هایی که در صورت تشدید تابش نور کدر شده و مانع از عبور نور شدید آفتاب می‌شوند، پدیده تازه‌ای نیست. اما کنترل آنها با فرامین صوتی مساله‌ای است که کاملا تازگی دارد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر،  یک شرکت آمریکایی نمونه اولیه شیشه‌های پویایی به نام SageGlass LightZone  را تولید کرده که می‌توان سه حالت کدرسازی را برایشان در نظر گرفت.

علاوه بر این یک لایه الکتروکرومیک در شیشه‌های یادشده نصب شده که هم برای ذخیره سازی انرژی خورشیدی قابل استفاده است و هم با انعکاس رنگ‌های مختلف می‌تواند خاصیت تزئینی داشته باشد.

این شیشه با دستیار صوتی هوشمند اکوی شرکت آمازون کاملا سازگاری دارد و می‌تواند قابلیت‌های یادشده را با صدای فرد کنترل کند. شیشه یادشده در سه شکل مختلف و در چهار رنگ متنوع شفاف، آبی،سبز و خاکستری عرضه می‌شود و حداکثر ابعاد آن ۱۵۲ در ۳۰۴ سانتیمتر است.

با صدور فرامین صوتی خطاب به این شیشه حتی می‌توانید محلی از منزل که دوست دارید با نور آفتاب روشن شود را مشخص کنید و در این صورت بقیه بخش‌های شیشه کدر باقی می‌ماند تا نور فقط به آن نقطه خاص تابیده شود.

همچنین با صدور دستوری همچون " الکسا از SageGlass درخواست کن تا میزان تابش را کم کند" یا " الکسا ازSageGlass درخواست کن تا نور بیشتری بتاباند" می‌توانید برای تاریک و روشن کردن شیشه یادشده اقدام کنید.