وقتی سرقت اطلاعات در "فیس‌بوک" پایانی ندارد!

در شرایطی که مدت زیادی از سرقت اطلاعات خصوصی ۸۷ میلیون نفر از کاربران فیس بوک نمی گذرد، خبرهای تازه ای در مورد یک رویداد مشابه منتشر شده است.

وقتی سرقت اطلاعات در "فیس‌بوک" پایانی ندارد!

در شرایطی که مدت زیادی از سرقت اطلاعات خصوصی ۸۷ میلیون نفر از کاربران فیس بوک نمی‌گذرد، خبرهای تازه‌ای در مورد یک رویداد مشابه منتشر شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این بار هم یک آسیب پذیری در فیس بوک باعث شده تا داده‌های شخصی ۱۲۰ میلیون نفر از کاربران این شبکه اجتماعی به مدت حداقل ۱۸ ماه در دسترس اشخاص ثالث باشد.

یک شرکت طراح تست‌های آنلاین به نام «نیمز تستز» به علت وجود یک حفره امنیتی در رابط کاربری فیس بوک به داده‌های خصوصی افراد دسترسی داشته و توانسته به اطلاعاتی همچون اسامی، تاریخ تولد، محتوای پست‌ها، عکس‌ها، فهرست دوستان و غیره دسترسی یابد.

این مشکل برای افرادی رخ داده که در تست‌های آنلاین این شرکت که از طریق اینترنت در دسترس است، شرکت کرده بودند. نکته مهم اینکه حتی در صورت پاک کردن برنامه نیمز تستز هم کماکان دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران به علت آسیب پذیری فیس بوک ممکن بوده است.

پیش از این اطلاعات خصوصی ۸۵ میلیون کاربر فیس بوک به شیوه مشابهی توسط موسسه کمبریج آنالیتیکا به سرقت رفته بود.

این موسسه در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ترامپ خدمات مشاوره ای ارائه می‌کرد و با دسترسی به داده‌های خصوصی کاربران در فیس بوک درصدد بررسی میزان محبوبیت ترامپ بود.

آسیب پذیری مذکور از سال ۲۰۱۶ در رابط کاربری سایت فیس بوک وجود داشت؛ ولی تا این اواخر شناسایی نشده بود.