کلاهبرداری از شهروندان با شگرد پیش فروش كالا و ارز

براي انجام يك خريد امن اينترنتي حتما از فروشگاه‌هاي داراي نماد اعتماد الكترونيك كه به نوعي شناسنامه‌دار هستند، خريد نمايند و تحت تاثير تبليغات فريبنده و اغواكننده سودجويان  اين حوزه قرار نگيرید.

کلاهبرداری از شهروندان با شگرد پیش فروش كالا و ارز

رئيس پليس فتا گلستان با اشاره به كلاهبرداري از شهروندان در فضاي مجازي به بهانه پيش فروش كالا و ارز،  از كاربران خواست از فروشگاه‌هاي داراي نماد اعتماد الكترونيك كه به نوعي شناسنامه‌دار هستند، خريد نمايند و تحت تاثير تبليغات فريبنده و اغواكننده سودجويان  اين حوزه قرار نگيرند.

به گزارش عصر ارتباط، سرهنگ دوم ابراهيم پرسا اظهار کرد: شیادان  با ادعای اینکه سهامدار یکی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی هستند و يا عامل فروش سكه و ارز اينترنتي و داراي نمايندگي از بانك مركزي هستند، با ثبت‌نام پيش فروش خودرو، سكه، ارز و ... زیر قیمت بازار و تحویل فوري، مبالغ هنگفتي از شهروندان  کلاهبرداری کرده و پس از گذشت مهلت مقرر پاسخگوي خريداران نیستند.
وی خاطرنشان کرد: طمع مالباختگان و دروغگویی کلاهبرداران دو عامل اصلی اين نوع كلاهبرداري‌ها است. 
سرهنگ پرسا گفت:  شهروندان باید جهت انجام خريد اينترنتي و  واريز هر وجهي تحقیقات لازم را انجام داده و از صحت ادعاي گردانندگان سايت‌هاي پيش فروش كالا ‌اطمينان حاصل كرده، سپس اقدام به خريد و واريز وجه نمايند.
براساس اطلاعات پليس فتا، این مقام ارشد انتظامی افزود: از ديگر راهکارهاي  پیشگیری از اين نوع كلاهبرداري‌ها‌، مشورت با افراد متخصص و با تجربه‌ و عدم اعتماد کامل‌ به مخاطبان در فضاي مجازي مي‌باشد.
وي از شهروندان خواست براي انجام يك خريد امن اينترنتي حتما از فروشگاه‌هاي داراي نماد اعتماد الكترونيك كه به نوعي شناسنامه‌دار هستند، خريد نمايند و تحت تاثير تبليغات فريبنده و اغواكننده سودجويان  اين حوزه قرار نگيرند.
اين مقام ارشد انتظامي در پايان از كاربران خواست در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir لینک ثبت گزارشات مردمی  گزارش کنید.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه