همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

وجود باگ در پیام رسان اختصاصی سامسونگ، کاربران را به دردسر انداخت!

وجود باگ در پیام رسان اختصاصی سامسونگ  کاربران را به دردسر انداخت!

اپلیکیشن پیام‌رسان اختصاصی سامسونگ تصاویر خصوصی ذخیره شده در گالری گوشی کاربران را اشتباهی و به طور تصادفی برای مخاطبان ارسال می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط، کاربران آمریکایی اپلیکیشن پیام رسان اختصاصی سامسونگ به تازگی در فضای مجازی گزارش‌هایی را منتشر کرده اند که همگی نشان دهنده بروز مشکلات فنی و باگ موجود در پیام رسان سامسونگ است.

کاربران در امریکا گزارش داده اند که تصاویر خصوصی و ذخیره شده آنها در گالری گوشی به طور اشتباهی و کاملا تصادفی به افراد و مخاطبان موبایلشان فرستاده می شود و آنها را با مشکلات کوچک و بزرگ بسیاری روبرو می کند.

به عقیده آنها انتشار و ارسال این تصاویر به دوستان و آشنایان می تواند یک افشاگری بزرگ و نقص فنی برای سامسونگ محسوب شود چراکه عکس‌ها بدون اجازه کاربر به دیگران ارسال می شود.

بسیاری از کاربران در فروم رسمی شرکت سامسونگ و همچنین شبکه اجتماعی ردیت (reddit) از این اتفاق سخن گفته و از سامسونگ گله و شکایت کرده اند.

البته لازم به ذکر است این اپلیکیشن پس از ارسال ناگهانی و تصادفی عکس برای مخاطبان کاربر، هیچگونه رد و نشانی باقی نمی گذارد و کاربران با مراجعه به تاریخچه تماس و پیام‌های رد و بدل شده خود با دیگران و یا گزارش اپراتورهای مخابراتی خود به چنین حادثه ای پی برده اند.

براساس اطلاعات ایسنا، سامسونگ در واکنش به این مساله بیانیه ای منتشر و اعلام کرده از موضوع افشای اطلاعات خصوصی و تصاویر ذخیره شده کاربران در گوشی آنها خبر دارد و همچنین تاکید کرده است که مهندسان و تیم‌های نرم افزاری سامسونگ در حال برطرف کردن مشکل مربوطه هستند.

در ادامه این شرکت کره ای از کاربرانش درخواست کرده است که در صورت بروز چنین مشکلی حتما با این شرکت یا نمایندگان فعال در کشورهای مختلف تماس بگیرند و سامسونگ را از این اتفاق آگاه کنند.

یکی از کاربران گوشی هوشمند گلکسی اس ۹ پلاس در شبکه اجتماعی ردیت نوشته است: یکی از دوستانم برایم تصاویر گالری من را فرستاد این در حالیست که در اپلیکیشن پیام رسان خودم هیچ اثری از آن نیست اما در تاریخچه اپراتور  T-Mobile این مساله وجود دارد. سوال من از سامسونگ این است که چرا باید چنین اتفاقی بیفتد!

گزارشهای مشابه بسیاری در فضای مجازی وجود دارد که همگی نشان دهنده بروز یک مشکل نرم افزار بزرگ هستند که البته با غیرفعال کردن مجوز دسترسی اپلیکیشن به حافظه گوشی به طور موقت برطرف می شود.

درج دیدگاه

بررسی بازی