همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

افزوده شدن قابلیت "حالت محدودیت یو اس بی" در آپدیت جدید iOS

افزوده شدن قابلیت  حالت محدودیت یو اس بی  در آپدیت جدید iOS

ویژگی جدید «آی او اس» برای اجتناب از دسترسی به اطلاعات کاربران

در آپدیت جدید سیستم عامل اپل ویژگی جدیدی به نام « حالت محدودیت یو اس بی» به کار گرفته شده که قابلیت دسترسی به اطلاعات کاربران از طریق یو اس بی را مسدود می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، آخرین آپدیت نرم افزاری آیفون به نیروهای پلیس اجازه نمی‌دهد بدون اجازه کاربر وارد دستگاه او شوند. در آپدیت۱۱.۴.۱iOS  قابلیت «حالت محدودیت یو اس بی» (USB Restricted Mode) را  عرضه کرده که از تجهیزات یو اس بی که به پورتLightningمتصل می‌شود،  محافظت می‌کند.

این آپدیت در حالی عرضه شده که سازمان‌های مجری قانون در آمریکا با استفاده از فناوری GrayKey آیفون‌های قفل شده را رمزگشایی می‌کردند.

این قابلیت در بخش تنظیمات و زیرمجموعه Face ID & Passcode/ Touch ID & Passcode  قرار گرفته است.

در آپدیت ۱۱.۴.۱  اپل توضیح داده شده تنظیمات یو اس بی براساس پیش فرض خاموش است. اگر کاربر به طور مداوم از تجهیزات یو اس بی استفاده نمی‌کند، باید به طور دستی این بخش را روشن کند. هنگامیکه بخش  یو اس بی خاموش است، کاربر برای دسترسی به این بخش باید قفل دستگاه را باز کند.

هنگامیکه این قابلیت خاموش است اگر آیفون یا آی پد بیش از یک ساعت قفل باشد، iOS اجازه نمی‌دهد یو اس بی به دستگاه متصل شود.

البته کاربر هنوز می‌تواند موبایل یا تبلت خود را شارژ کند اما اطلاعات را نمی‌توان به وسیله پورت Lightning منتقل کرد. پیش بینی می‌شود این قابلیت در iOS ۱۲ نیز به کار گرفته شود.

درج دیدگاه

بررسی بازی