سرقت اطلاعات 21 میلیون کاربر سایت "تایم هاپ"

تایم هاپ برنامه موبایلی که برای یادآوری پست های قدیمی کاربران در شبکه اجتماعی طراحی شده، دچار حمله هکری شده و اطلاعات 21 میلیون کاربر به همین طریق سرقت شده است.

سرقت اطلاعات 21 میلیون کاربر سایت "تایم هاپ"

تایم‌هاپ برنامه موبایلی که برای یادآوری پست‌های قدیمی‌کاربران در شبکه اجتماعی طراحی شده، دچار حمله هکری شده و اطلاعات 21 میلیون کاربر به همین طریق سرقت شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، پایگاه داده ای که به همین شیوه سرقت شده، حاوی اسامی، کلمات عبور و همین طور آدرس‌های ایمیل 21 میلیون کاربر بوده است.

در حدود 4.7 میلیون نام کاربری هک شده در این حمله حاوی شماره تلفن بوده اند و برخی افراد نیز برای ورود به تایم‌هاپ از اطلاعات حساب کاربری فیس بوک خود استفاده می‌کردندبنابراین امنیت خود را در این شبکه اجتماعی هم از دست داده اند.

تایم‌هاپ برای یادآوری پست‌های قدیمی‌سال‌های گذشته کاربران در توئیتر، اینستگرام، فیس بوک و غیره به کار می‌رود و هنوز مشخص نیست آیا حمله هکری یادشده منجر به هک شدن حساب‌های کاربری در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز شده است یا خیر.

گفتنی است عوامل حمله یادشده هنوز شناسایی نشده اند. این اولین بار نیست که تایم‌هاپ مورد حمله هکری قرار می‌گیرد. در دسامبر گذشته نیز افرادی ناشناس به سرورهای کلود این سایت دسترسی یافتند و با ایجاد حساب کاربری ادمین اطلاعات زیادی را سرقت کردند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه