خروج سامسونگ از بازار دوربین دیجیتال

به گفته یکی از مقامات رسمی سامسونگ، این کمپانی از این به بعد دوربین دیجیتال نمی‌سازد. Samsung پیش از این شایعه خروجش از بازار دوربین دیجیتال را تکذیب کرده بود.

خروج سامسونگ از بازار دوربین دیجیتال

در سال 2015، شایعاتی مبنی بر برنامه سامسونگ برای بستن بخش دوربین دیجیتال کمپانی منتشر شد؛ این شایعات حاکی از آن بود که سامسونگ در حال بررسی خروج از کسب‌وکار دوربین‌های دیجیتال است. پس‌ازآن سامسونگ این موضوع را تکذیب کرد اما گزارش تازه Investor خلاف ادعای سامسونگ است.

این گزارش نقل‌قولی از یک مقام سامسونگ است که به‌شرط افشا نشدن نامش، حاضر شده صحبت کند. این مقام رسمی گفته است: «ما دیگر دوربین دیجیتال نمی‌سازیم و نمی‌فروشیم، اما برای ادامه این کسب‌وکار بخش جدید محصولات مرتبط به دوربین‌ را ایجاد می‌کنیم.» به نظر می‌رسد سامسونگ دیگر دوربین دیجیتال تولید نخواهد کرد و در آینده بخش محصولات مرتبط با دوربین را راه‌اندازی خواهد کرد که البته جزئیات این دسته‌بندی جدید فعلا فاش نشده است.

سامسونگ در گذشته خروج از بازار دوربین دیجیتال را تکذیب کرده بود، اما طبق شواهد فراوان، کار این کمپانی با دوربین‌های دیجیتال یا حداقل با دوربین‌های دیجیتال فعلی به پایان رسیده است. توقف تولید برخی دوربین‌های دیجیتال سامسونگ و خروج بعضی مدل‌ها از بازارهای مختلف، این موضوع را تایید می‌کند.

در گزارش Investor و به نقل از یک منبع ناشناس صنعت دوربین آمده است: «با رشد قابل‌توجه دوربین گوشی‌های هوشمند، سامسونگ مزیت رقابتی خود را در بخش دوربین‌های رده‌پایین از دست داده است. حتی نام‌های بزرگی چون کانن و نیکون با بیش از 100 سال سابقه، در بازار دوربین‌های حرفه‌ای با مشکل مواجه شده‌اند، بنابراین ظاهرا سامسونگ چاره‌ای جز ترک بازار ندارد.» مدتی است سامسونگ دوربین دیجیتال جدیدی نساخته است و اگر این گزارش درست باشد، چندان جای تعجب نیست. نظر شما چیست؟

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه