همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

بیانیه رسمی شرکت داده ورزی سداد به عنوان بزرگترین سهامدار اپلیکیشن "بله"

بیانیه رسمی شرکت داده ورزی سداد به عنوان بزرگترین سهامدار اپلیکیشن  بله

شرکت داده ورزی سداد به عنوان بزرگترین سهام دار اپلیکیشن "بله" پیرو برخی فضا سازی‌های رسانه ای و تردیدها درباره عدم حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیام‌رسان‌های داخلی مواردی را لازم به ذکر می‌داند.

به گزارش عصر ارتباط شرکت داده‌ورزی سداد در این بیانه آورده است: "شرکت داده ورزی سداد ایجاد هرگونه انحصار و فیلترینگ پیام‌رسان‌های خارجی یا پوسته‌های غیر رسمی‌آنها را آسیب جدی به زیست بوم کسب و کاری پیام‌رسان‌های داخلی می‌داند و بر این باور است که رقابت با پیام‌رسانهای خارجی باعث تقویت و ارتقای سطح کیفی پیام‌رسان‌های داخلی است.

تجربهی سال‌های اخیر نشان داده است که استارت آپ‌های داخلی می‌توانند با ایجاد مزیت‌های رقابتی در ارائه خدمات بر اساس مدل‌های کسب و کاری سودآور و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی روی پای خود بایستند و توان رقابت با رقبای مشابه خارجی خود را داشته باشند و از حمایت دولت صرفا در سطح قانونگذاری و ایجاد بسترهای رقابت سالم بهره ببرند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای اجرای تکالیف قانونی سند مصوب شورای عالی فضای مجازی در قبال پیام‌رسان‌های داخلی شامل پرداخت تسهیلات ، واگذاری امکانات تخصصی از جمله هم مکانی، پهنای باند اتصال به IXP و اینترنت و تعیین و اعمال تعرفه ترجیحی یک سوم تعرفه اینترنت، همکاری و حمایت مطلوبی داشته است که شایسته ی سپاس و قدردانی است.

اپلیکیشن "بله" از بدو شکل گیری تا کنون ماهیتی استارت آپی داشته که متکی به توانمندیهای سخت افزاری و نرم افزاری خود، تمام تمرکزش بر ارائه مطلوب سطح گسترده ای از خدمات روی پلتفرمی‌اجتماعی است و با این رویکرد گام در مسیر توسعه گذاشته که بدون اتکای به دولت بتواند در زیست بوم رقابتی پیام‌رسان‌ها نقشی پر رنگ ایفا کند و از این رو حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را از جنس لطف می‌داند و نه وظیفه .

خدمت "پیام‌رسانی" یکی از قابلیت‌های متعدد پلتفرم "بله" و ابزاری برای تسهیل و تسریع فرآیند‌های کسب و کار دیجیتال و بانکداری اجتماعی است و یگانه غایت و هدف این پلتفرم نیست.

امید است با تکیه بر توانمندی‌های داخلی شاهد درخشش و اعتلای روز افزون محصولات با کیفیت ایرانی در تمام سطوح جامعه باشیم."

درج دیدگاه

بررسی بازی