گوگل تغییرات نرم افزاری اندروید ۷٫۱٫۲ را اعلام کرد

به تازگی نسخه جدید سیستم عامل محبوب و پر‌طرفدار گوگل، یعنی اندروید، منتشر شده است، در این نسخه ویژگی‌های جدید و خطا‌های نرم‌افزاری متعددی بر‌طرف شده است.

گوگل تغییرات نرم افزاری اندروید ۷٫۱٫۲ را اعلام کرد

اندروید ۷٫۱٫۲ به طور رسمی توسط گوگل منتشر شد و بر روی دیوایس‌های مدل Nexus و Pixel اجرا خواهد شد (البته به غیر از نکسوس ۶ یا ۹). علاوه بر ویژگی‌های جدید جزئی، نسخه جدید، مشکلات و خطا‌های نرم‌افزاری متعددی را بر‌طرف ساخته است.

چنج‌لاگ رسمی منتشر شده توسط گوگل برای دیوایس‌های Pixel و Pixel XL

ما امروز اجرای اندروید ۷٫۱٫۲ را برای دیوایس‌های Pixel و Pixel XL آغاز خواهیم کرد. این به روز‌رسانی، شامل تعدادی رفع خطا‌های نرم‌افزاری، افزودن ویژگی‌های جدید و بهبود عملکرد و پایداری کلی است. تعدادی از تغییرات و به روز‌رسانی‌های عمده عبارتند از:

  • بهبود عملکرد Fingerprint Swipe
  • بهبود اتصال بلوتوثی
  • هشدار استفاده از باتری

برخی دیگر از به روز‌رسانی‌ها، رفع مشکلات مربوط به خاموش شدن زود‌هنگام، رفع مشکل ظاهر شدن نوار صورتی رنگ روی دوربین، که تعداد کمی از کاربران، این مشکل را داشتند و رفع مشکل ترکیدن صدا که برخی از کاربران در ولوم بالاتر، این مشکل را داشتند.

هشدار استفاده از باتر،ی تنها ویژگی جدید این فهرست است که در اندروید ۷٫۱٫۲ نسخه بتا ۲ نشان داده شده بود. بهبود اتصال بلوتوثی به احتمال زیاد اشاره به مشکلات خاموش شدن اتفاقی بلوتوث که اوایل سال جاری، گزارش شده بود؛ دارد. اما گوگل اعلام کرده بود که این مشکل را برطرف کرده است. ما قبلا به مشکلات مربوط به خطای نرم‌افزاری خاموش شدن پرداخته بودیم اما اغلب گزارش‌ها مربوط به Nexus 6P می‌شد که این خطا در آن باقی ماند.

چنج‌لاگ برای دیوایس‌های Nexus کمی متفاوت است:

ما امروز اجرای اندروید ۷٫۱٫۲ را برای دیوایس‌های Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player و Pixel C آغاز خواهیم کرد. این به روز‌رسانی شامل رفع تعدادی از خطا‌های نرم‌افزاری، افزودن ویژگی‌های جدید و بهبود عملکرد و پایداری کلی است. تعدادی از تغییرات و به روز‌رسانی‌های عمده عبارتند از:

  • پایداری اطلاع‌رسانی (Notification) بهبود یافته
  • افزودن Fingerprint swipe در Nexus 5X/6P
  • بهبود اتصالات کلی
  • هشدار استفاده از باتری

قابلیت Fingerprint Swipe در اصل و منحصرا از ویژگی‌های Pixel بود، اما گوگل بعد‌ها تصمیم گرفت بعد از دریافت برخی پس‌زنی‌ها، این ویژگی را بر روی Nexus 5X و ۶P بک پورت کند.

اندروید ۷٫۱٫۲ به مرور در هفته‌های آتی بر روی تمامی دیوایس‌ها اجرا خواهد شد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه