رونمایی از قابلیت جدید پیام‌رسان بیسفون، در نمایشگاه الکامپ

ویژگی پیام امن (سکرت چت) به امکانات پیام رسان بومی بیسفون اضافه شد.

رونمایی از قابلیت جدید پیام‌رسان بیسفون، در نمایشگاه الکامپ

 اپلیکیشن پیام‌رسان بیسفون روز گذشته (7 مرداد) در نمایشگاه الکامپ از ویژگی‌های جدید خود برای کسب رضایت کاربران و ارائه خدمات به کاربر در بستر امن (سکرت چت)، رونمایی کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، میلاد موحدین، مدیر اجرایی این پیام‌رسان بومی‌در مورد این ویژگی تاکید کرد که با این شرایط کاربران اپلیکیشن بیسفون می‌توانند مطمئن باشند که پیام‌های ارسالی آنها به دلیل پروتکل رمزنگاری شده قابلیت خواندن و درج شدن اطلاعات را ندارد و قابلیت سکرت چت می‌تواند به اطمینان کاربر در استفاده از این اپلیکیشن بومی‌بیفزاید.

وی گفت: هم اکنون بالغ بر ۳میلیون و ۹۰۰ هزار نفر این اپلیکیشن  پیام‌رسان بومی‌را نصب و رجیستر کرده اند.

وی کیفیت بهتر سرویس در کنار تماس‌های با کیفیت صوتی و ویژگی‌های جدید را از جمله موضوعاتی دانست که کاربران ایرانی را ترغیب می‌کند از میان اپلیکیشن‌های بومی‌یکی را انتخاب کنند.

وی با اشاره به موضوع حمایت از اپلیکیشن‌های بومی‌در کشور که از سوی دولت مطرح شده اند گفت: در شروع کار با سنگ اندازی‌هایی مواجه شدیم و علاوه بر مشکل تکنولوژی، زیرساخت و سرمایه گذاری  با برخی موانع قانونی نیز مواجه بودیم. برای مثال ما مدعی هستیم که حتی قبل از تلگرام، کانال را راه اندازی کردیم اما به دلیل آنکه راه اندازی کانال نیازمند مجوز بود با مشکلاتی مواجه بودیم اما این در حالی است که تلگرام امکان ساختن کانال را به تمام کاربران در کمتر از ۳۰ ثانیه فراهم کرد.

وی با اشاره به دریافت وام حمایتی دولت برای توسعه پیام‌رسان‌های بومی‌گفت: دولت ۵ میلیارد تومان دریافت ضمانت نامه‌های مفصل و به صورت وام وجوه اداره شده و با بازپرداخت مشخص به ما داد. در این زمینه وزارت ارتباطات مطابق با مصوبه  شورای عالی فضای مجازی به وظایف حمایتی خود تقریبا عمل کرد اما بانک مرکزی با وجودی که قرار بود طی دو ماه بعد از این مصوبه امکان پرداخت روی شبکه‌های بومی‌را فراهم کند به این تکلیف خود عمل نکرد.

مدیر اجرایی این پیام‌رسان بومی‌ادامه داد: در زمینه تکالیف مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای حمایت از پیام‌رسان‌های بومی، بانک مرکزی حتی در جلسات مشترک نیز شرکت نمی‌کند. در این زمینه معاونت رسانه ای دیجیتالی وزارت ارشاد نیز کانال‌های پرطرفدار تلگرامی‌را برای مهاجرت به سمت اپلیکیشن‌های بومی‌ترغیب کرد.

وی در مورد بیانیه پیام‌رسان‌های بومی‌که به مرکز ملی فضای مجازی ارسال شد نیز گفت: ما در این بیانیه در مورد بستن و یا باز شدن هیچ پیام‌رسانی صحبت نکردیم و موافق فیلتر نیستیم و هم اکنون نیز در مورد فیلتر شدن‌هاتگرام و تلگرام طلایی نظری نداریم بلکه تاکیدمان بر این است که این فضا رفع ابهام شود.

موحدین خاطرنشان کرد: از شورای عالی فضای مجازی می‌خواهیم که فضای مربوط به فعالیت پیام‌رسان‌های بومی‌را به دور از موضوعات سیاسی تعیین تکلیف کرده و در مورد فعالیت تمامی‌پیام‌رسان‌ها چه خارجی و چه داخلی شفاف سازی کند چرا که در این صورت در فضای غبارآلود و دارای ابهام و شبهه، پیام‌رسان‌های بومی‌متضرر می‌شوند و فضای رقابتی بوجود نمی‌آید.