افزوده شدن "تم تاریک" به نسخه اندروید یوتیوب

سرانجام گوگل اعلام کرد که حالت تاریک (dark theme) برای کاربران اندرویدی نیز در دسترس قرار گرفته است.

افزوده شدن "تم تاریک" به نسخه اندروید یوتیوب

گوگل به‌عنوان شرکت توسعه‌دهنده سرویس پخش آنلاین ویدیویی یوتیوب، به تازگی اعلام کرده است که کاربران دستگاه‌های الکترونیکی اندرویدی نیز از این پس قادر خواهند بود تم و حالت تاریک را به پلت‌فرم یوتیوب خود به هنگام تماشای ویدیوهای موردنظرشان اضافه کنند.

به گزارش عصر ارتباط، تقریبا شش ماه پیش بود که یوتیوب تم تاریک و حالت شبانه را برای گوشی‌های آیفون و محصولات با سیستم عامل iOS افزود و گفت که کاربران برای فعال‌سازی این حالت، باید تنها بر روی آیکون حساب کاربری " account " کلیک کنند، به تنظیمات رفته و گزینه " dark theme" را انتخاب کنند و از ظاهر جدیدی که برایشان نمایش پیدا می‌کند، لذت ببرند.

سال گذشته که یوتیوب این حالت و تم را به اپلیکیشن دسک‌تاپ خود افزود، خواهان بسیاری پیدا کرد و تعداد کثیری از کاربران این شبکه اجتماعی از آن درخواست کردند که برای گوشی های موبایل نیز آن را ارائه دهد.

همانطور که نام حالت شبانه و تاریک گویاست، این تم برای آن دسته از افرادی که با حالت خودکار و معمول شبکه‌های اجتماعی که پس زمینه سفید و روشنی دارد، مشکل دارند، بسیار کاربردی خواهد بود.

شبکه اجتماعی یوتیوب که حالت شبانه و تم تاریک را سال گذشته به نسخه دسک‌تاپ اپلیکیشن و پلتفرم یوتیوب افزود، تصمیم گرفت و اعلام کرد که این تم را به اپلیکیشن‌های موبایلی خود نیز خواهد افزود. یوتیوب در ابتدا حالت Night   mode  را به گوشی‌های آیفون و سیستم عامل iOS اضافه کرد و گفت به زودی در آینده‌ای نزدیک  آن را برای گوشی‌های اندرویدی نیز ارائه خواهد کرد.

افزوده شدن