حذف بانک از سیستم معاملات مالی با ورود فناوری بلاکچین

چالش‌ها و کاربردهای تکنولوژی بلاک‌چین در الکام‌تاکز به بحث گذاشته شد.

حذف بانک از سیستم معاملات مالی با ورود فناوری بلاکچین

محمد علی مداح کارشناس حوزه بلاکچین در توضیح چالش‌ها و کاربردهای این تکنولوژی گفت: برخی نرم‌افزارها به دلیل دارا بودن سیستم مرکزی، هزینه‌های زیادی را به کاربران تحمیل می‌کند اما از آنجایی که جایگزینی برای این سرویس‌ها وجود ندارد افراد مجبور به استفاده از ان است.

به گزارش عصر ارتباط، وی با بیان این که حرکت به سمت سیستم‌های غیر متمرکز ایده‌آل است، گفت: سیستم غیر متمرکزی که در دو ساختار مدیریتی و جنبه فیزیکی آن غیر متمرکز باشد مناسب‌ترین حالت شناخته شده است.

این کارشناس حوزه بلاکچین اعلام کرد: در سیستم مالی تا چند سال گذشته نقل و انتقال بدون حضور بانک غیر ممکن به حساب می‌آمد اما از سال ۲۰۰۸ و در اوج مشکلات مالی آمریکا انتشار مقاله‌ای در خصوص انجام معاملات مالی بدون حضور بانک شرایط را دگرگون کرد و شاید تا ۱۰ سال آینده زندگی تمامی‌افراد به واسطه این تکنولوژی تغییر کند.

مداح در توضیح روند کاری بیت کوین و سیستم بلاکچین گفت: بانک مرکزی اطلاعاتی مشتریان خود را همانند دفتر کلی نزد خود نگه می‌دارد که این امر در فناوری بلاکچین صفحه‌ای است و از داوطلبین می‌خواهد که هر صفحه را طراحی کنند که در صورت عملکرد درست به آنها جوایزی تعلق می‌گیرد.

وی گفت: در صورت تایید صفحه ایجاد شده جوایز تعلق گرفته به افراد ارزش مالی همانند بیت کوین است که در بازه‌های زمانی مختلف قیمت‌های متنوعی دارد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه