معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در بازدید از استارتاپ‌های نمایشگاه الکامپ: حمایت جدی از کسب‌وکارهای خلاق در سال جاری/جوانان ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‌های نوآور

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: جوانان تحصیلکرده و خلاق مهمترین سرمایه برای زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری کشور به شمار می‌روند و این نسل توانمند با توسعه شرکت‌های خلاق خود تحولی جدی در کارآفرینی کشور ایجاد می‌کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری  در بازدید از استارتاپ‌های نمایشگاه الکامپ: حمایت جدی از کسب‌وکارهای خلاق در سال جاری/جوانان ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‌های نوآور

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: جوانان تحصیلکرده و خلاق مهمترین سرمایه برای زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری کشور به شمار می‌روند و این نسل توانمند با توسعه شرکت‌های خلاق خود تحولی جدی در کارآفرینی کشور ایجاد می‌کنند.

به گزارش عصر ارتباط، سورنا ستاری در بازدید از استارتاپ‌های حاضر در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ اظهار کرد: فضای این نمایشگاه با جوانانی که موفقیت را در کارآفرینی یافتند و متکی به استخدام دولتی نیستند، شور و نشاط ویژه پیدا کرده است؛ این افراد ضمن آنکه کارآفرینی و ایجاد اشتغال می‌کنند به تولید ارزش افزوده و سرمایه برای اقتصاد کشور نیز اهتمامی جدی دارند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه کارآفرینان جوان فعال در استارتاپ‌ها ارزشمندترین سرمایه برای زیست بوم کارآفرینی و نوآوری هستند، گفت: این افراد جدید کارآفرینی ایران را شکل می‌دهند و با نوآوری و خلاقیتی که دارند تحولی جدید در اقتصاد کشور و عرصه کارآفرینی ایجاد می‌کنند.

 وی با بیان اینکه تعدادی از این شرکت‌های استارتاپی موفق شدند به درآمدهای بالا دست پیدا کنند و در جمع استارتاپ‌های میلیاردی قرار بگیرند، افزود: نسل جدید کارآفرینی ایران را شکل می‌دهند و با درآمدهای چند هزار میلیاردی تحول جدی را در نگرش نسبت به اقتصاد دانش‌بنیان و جایگاه نوآوری در کسب و کارها شکل دادند.

وی افزود: شرکت‌ها که تعدادی از آنها توانستند رکوردهای بالای ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ میلیارد تومان فروش را جابه‌جا کنند، نسل آینده کارآفرینی کشور را شکل می‌دهند و ضمن تحولی جدی کشور را یک قدم به سوی اقتصاد دانش‌بنیان نزدیک‌تر خواهند کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به حمایت جدی از  کسب‌وکارهای خلاق در سال جاری گفت: بخشی از تسهیلاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان دریافت می‌کنند، به شرکت‌های خلاق نیز اختصاص خواهد یافت.

ستاری حمایت از شتاب‌دهنده‌ها را یکی از پایه‌های جدی توسعه این کسب و کارها دانست و افزود: اکنون بیش از ۴۰ شتابدهنده حوزه کسب و کارهای خلاق فعال هستند که قطعاً با حمایت‌هایی که صورت می‌گیرد این تعداد توسعه می‌یابند، همچنین در شهرهای مختلف برنامه‌های شتابدهی دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های متعددی به این برنامه شتابدهی ملحق شدند، ابراز کرد: خوشبختانه محیط دانشگاه برای حمایت و توسعه کسب و کارهای خلاق به مرور در حال آماده شدن است و رویکرد دانشگاه‌ها در حال جهت گیری است که از جوانان برای توسعه کسب و کارهای خلاق حمایت کند و به این صورت مشکلات کشور به دست آنان حل شود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه