مدیر شبکه اجتماعی جیک‌وپیک: ما اصلا پیام‌رسان نیستیم که بخواهیم برای وام 5 میلیارد تومانی اقدام کنیم.

مدیر شبکه اجتماعی جیک‌وپیک گفت: ما تاکنون نه از وام و نه از امکانات فنی دولتی استفاده نکرده‌ایم.

 مدیر شبکه اجتماعی جیک‌وپیک: ما اصلا پیام‌رسان نیستیم که بخواهیم برای وام 5 میلیارد تومانی اقدام کنیم.

مدیر شبکه اجتماعی جیک‌وپیک گفت: ما تاکنون نه از وام و نه از امکانات فنی دولتی استفاده نکرده‌ایم.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ستاد خبری الکامپ، پس از آنکه مدیرعامل شرکت زیرساخت در الکامپ مدعی شد 9 پیام‌رسان از جمله جیک‌وپیک، وام 5 میلیارد تومانی و امکانت فنی دریافت کرده‌اند، مدیر این شبکه اجتماعی این موضوع را تکذیب کرد.

علی شیرازی مدیر شبکه اجتماعی جیک‌وپیک در نمایشگاه الکامپ گفت: ما اصلا پیام‌رسان نیستیم که بخواهیم برای وام 5 میلیارد تومانی اقدام کنیم.

وی ادامه داد: پروژه جیک و پیک سال 1395 و با ایده ساخت یک شبکه اجتماعی با امکان خرید و فروش در داخل این  شبکه آغاز شد اما به دلیل خلاهای قانونی حوزه فینتک، با کندی در اجرای کار مواجه شدیم.

شیرازی گفت: به مرور و با تکمیل این  پروژه آن را در سطح محدود معرفی کردیم که با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شد. اما با  توجه به موج منفی اخیری که درباره شبکه‌های اجتماعی داخلی و پیام‌رسان‌های داخلی راه افتاده است، ترجیح دادیم از معرفی این شبکه در سطح گسترده فعلا صرف نظر کنیم تا این که نام ما با مصاحبه اخیر بر سر زبان‌ها افتاد و با واکنش‌های منفی روبرو شدیم.

مدیر جیک و پیک گفت: ما اصلا شبکه اجتماعی نیستیم که بخواهیم از امکانات پیام‌رسان‌ها استفاده کنیم. این پروژه کاملا با هزینه شخصی راه‌اندازی شده و یک ریال از منابع دولتی و امکانات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استفاده نشده است.

وی درباره این که چرا ترافیک اینترنت در هنگام استفاده از جیک‌وپیک یک سوم محاسبه می‌شود گفت: براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی که مجوز بگیرند، خود به خود در این لیست قرار می‌گیرند و ما درخواستی برای این موضوع نداشته‌ایم.

گفتنی است پیش از این نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی نوشت: «تاکنون از پیام‌رسان‌های معرفی شده توسط مرکز ملی فضای مجازی، 5 پیام رسان درخواست وام داده‌اند. پیام‌رسان جیک و پیک تاکنون درخواست وام نداده و امکاناتی نیز دریافت نکرده است. اظهارنظر مدیرعامل شرکت زیرساخت دقیق نبوده است».

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه