بررسی چالش‌ها و راهکارهای ارتباط حوزه آموزش با استارتاپ‌ها در الکام‌تاکز

دخالت سازمان‌های دولتی در حوزه آموزش در کنار دولتی رفتار کردن سازمان‌های خصوصی بزرگ آموزشی یکی از مشکلات بخش آموزش کشور است.

بررسی چالش‌ها و راهکارهای ارتباط حوزه آموزش با استارتاپ‌ها در الکام‌تاکز

دخالت سازمان‌های دولتی در حوزه آموزش در کنار دولتی رفتار کردن سازمان‌های خصوصی بزرگ آموزشی یکی از مشکلات بخش آموزش کشور است.

به گزارش عصر ارتباط، تیموری کارشناس حوزه فناوری در سخنانی در الکام‌تاکز با موضوع چالش‌ها و راهکارهای ارتباط حوزه آموزش با استارتاپ‌ها گفت: در این باره دخالت سازمان‌های دولتی در حوزه آموزش در کنار دولتی رفتار کردن سازمان‌های خصوصی بزرگ آموزشی یکی از موضوعات و مشکلات مطرح شده است که تاثیرات متعددی را به دنبال دارد.

وی افزود: ایجاد سیستم‌های موازی آموزشی موازی در حوزه کسب و کار توسط دولت یا شبه دولتی‌ها همانند سازمان فنی حرفه‌ای یا جهاد دانشگاهی یا کانون‌های مهارت آموزی از نمونه‌های دولتی شدن آموزش در ایران است.

تیموری در توضیح تاثیرات منفی اموزش دولتی بیان کرد: پیشرفت و تغییر کند به دلیل ابعاد سازمانی حجیم، عدم انگیزه برای تغییر ،رانت بودجه دولتی، کیفیت پایین اموزش، توجه به کمیت به جای افزایش بهره وری و کیفیت و تخریب بازار موسسات غیرانتفاعی با ارایه اموزش های رایگان و یا کم هزینه از دیگر موارد بیان شده از سوی کارشناسان این حوزه است.

این کارشناس حوزه فناوری تصریح کرد: برای این موضوع راهکارهای مختلفی ارایه شده که از نمونه‌های آن می‌توان به مواردی همچون قبول ناکارامدی سیستم آموزش عالی و سرمایه گذاری روی سیستم های اموزشی خصوصی و زود بازده، تقویت سیستم های ارتباطی و شبکه سازی بین بازار سرمایه و حوزه اموزش و سیستم های کاریابی به عنوان سه ضلع اصلی اشتغال اشاره کرد.

وی در توضیح بیشتر سه ضلع اصلی اشتغال گفت: برای بازار کار استارتاپ‌ها، حوزه اموزش و سیستم‌های کاریابی از اصلی‌ترین مولفه‌ها هستند.

این کارشناس حوزه فناوری در پایان به ذکر مثالی پرداخت و گفت: از مدل‌های پیشنهادی برای کار‌ ‌می‌توان به شبکه کسب و کار Linkdin+lynda اشاره کرد که در کنار راه اندازی هر سه ضلع کسب و کار و تامین منابع انسانی، ترکیب این دو موسسه باعث شکل گیری حوزه اموزش، شبکه‌سازی بیزینس‌ها و تربیت استخدام کننده‌ها می شو‌د.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه