همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

ممنوعیت استفاده از گوشی همراه در مدارس فرانسه!

ممنوعیت استفاده از گوشی همراه در مدارس فرانسه!

 با توجه به افزایش موج نارضایتی معلمان، مدیران مدارس و والدین، قانون گزاران کشور فرانسه اعلام کردند که از این پس دانش آموزان زیر ۱۵ سال حق ندارند گوشی همراه خود را با خود به مدرسه بیاورند و از آن استفاده کنند. در این گزارش همچنین به تمامی‌دبیرستان‌های فرانسه این اختیار را داده اند که درباره قانون استفاده دانش اموزان دبیرستانی بالای ۱۵ سال از موبایل تصمیم بگیرند و در صورت لزوم ، با آنان برخورد کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، بسیاری از معلمان و مدیران مدارس به خاطر استفاده بیش از اندازه دانش آموزان و اعتیاد آنان به چک کردن شبکه‌های اجتماعی اعلام نارضایتی کرده بودند؛ چراکه آنها بر این باورند استفاده از موبایل، حواس دانش آموزان به درس را پرت می‌کند و یادگیری آنها را به شدت کاهش می‌دهد. این امر در نهایت می‌تواند به کاهش سطح و رتبه علمی‌دانش آموزان و مدرسه آنها شود که منجر به تربیت نسل جوانی که آگاهی و سواد چندانی ندارند، خواهد شد.

این قانون همچنین سایر وسایل الکترونیکی همچون رایانه شخصی، لپ‌تاپ ، تبلت و موبایل را نیز شامل می‌شود و دانش آموزان زیر ۱۵ سال در صورت نیاز به هر کدام از اینها، باید در ابتدای ورود به مدرسه آن را خاموش کرده، تحویل مدیر مدرسه داده و به هنگام خروج از مدرسه، آن را بازپس بگیرند.

البته این قانون برخی از دانش آموزان خاص همچون کسانی که دچار بیماری و معلولیت‌های جسمی‌ هستند، را مستثنی اعلام کرده است که مدرسه مربوطه باید در ارتباط با آنها تصمیم گیری کند.

درج دیدگاه

بررسی بازی