اپل در فکر ایجاد تحول در روش های کنترل بیماری دیابت است

کامپیوتر، اسمارت فون، اسمارت واچ و حالا...دیابت. کوپرتینویی ها در مدت 41 سال فعالیت خود در ارایه نوآوری ها در سه حوزه نخست بسیار موفق عمل کرده اند، اما قصد دارند انقلابی عظیم در نحوه ی درمان مورد آخر نیز ایجاد کنند.

اپل در فکر ایجاد تحول در روش های کنترل بیماری دیابت است

به گزارش CNBC، این غول دنیای فناوری بطور مخفیانه گروهی از دانشمندان را گرد هم آورده که بر روی فناوری ای کار می کنند که قرار است امکان کنترل مداوم و غیر تهاجمی میزان قند خون را فراهم آورد و بدین ترتیب به درمان موثرتر بیماری دیابت منجر شود.
گفته می شود ایده این پروژه در واقع از طرف استیو جابز مطرح شده بود، و اگر به موفقیت بیانجامد تحولی عظیم در علم پزشکی ایجاد خواهد کرد.
اما عملکرد این تکنولوژی چگونه است؟ جزییات این پروژه بسیاری سری و محرمانه نگه داشته شده است اما یک منبع به CNBC گفته است که اپل به دنبال استفاده از سنسورهای اپتیکالی است که بتوانند سطح گلوکز خون را از طریق پوست اندازه گیری کنند. این سنسور خواهد توانست اطلاعات را به اپل واچ ارسال کند که می تواند این اسمارت واچ را به همراهی ضروری برای عده بسیاری از مردم تبدیل کند.
گفته می شود این گروه از مهندسان زیست پزشکی که نام آنها فاش نشده مدت پنج سال است که بر روی این پروژه مشغول کار هستند، و در حال حاضر به مرحله انجام آزمایش های امکان سنجی رسیده اند. این گروه گزارش فعالیت های خود را به جانی سروجی، مدیر ارشد فناوری سخت افزار اپل ارایه می دهند.
اپل این گروه که از 30 دانشمند متشکل شده را در ساختمانی که فاصله زیادی با دفاتر مرکزی اپل در کوپرتینو دارد مستقر کرده است. اما علیرغم تمام اقدامات اپل برای مخفی نگه داشتن این پروژه، به نظر می رسد که موضوع لو رفته و حالا 420 میلیون نفر که در سراسر دنیا به دیابت مبتلا هستند منتظر دستاورد بعدی اپل هستند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه