عصای سفید هوشمند به کمک نابینایان می‌آید...

به تازگی یک محصول جدید تحت عنوان عصای سفید هوشمند با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی به نابینایان این امکان را می‌دهد تا بتوانند چهره افراد را تشخیص دهند.

عصای سفید هوشمند به کمک نابینایان می‌آید...

 این روزها که فناوری‌های نوین و هوشمندی همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در ابزار و دستگاههای مختلف کاربردهای فراوانی دارند  و از محبوبیت و استقبال بی نظیری از سوی کاربران مواجه شده اند، حالا به نظر می‌رسد که عصای سفید نیز تحت تاثیر این فناوری‌های جدید قرار گرفته است.

به گزارش عصر ارتباط، این عصای سفید نابینایان که ایکسپلور (XploR) نام دارد، به کاربرانش اجازه می‌دهد تا از فاصله ۱۰ متری چهره افراد را شناسایی کرده و تشخیص بدهد. دانشمندان و محققان بسیاری در زمینه کاربرد هوش مصنوعی در عصای سفید مخصوص نابینایان و روشن دلان تحقیق و بررسی کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که این امکان برای نابینایان بسیار سودمند و کاربردی خواهد بود چرا که آنها به دلیل مشکلات بینایی قادر نیستند میان افراد غریبه، دوستان و آشنایانشان تفاوت قائل شوند و ممکن است در بسیاری از موارد با مشکل مواجه شوند.

برخی اوقات، گزارش‌های فراوانی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد بسیاری از نابینایان به دلیل اینکه نمی‌توانند چهره و هویت افراد را به درستی تشخیص دهند، در معرض سواستفاده بسیاری از افراد ناشناس و مجرمان قرار می‌گیرند.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه