همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

دستگاه‌های اندرویدی در معرض خطر هک به دلیل باز بودن سیستم عامل!

دستگاه‌های اندرویدی در معرض خطر هک به دلیل باز بودن سیستم عامل!

تحقیقی جدید نشان می‌دهد سیستم عامل و نرم افزارهایی که در کارخانه روی موبایل‌ها نصب می‌شوند، دستگاه‌های اندروید را در معرض خطر هک قرار می‌دهند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، گزارش شرکت امنیتی Kryptowire  نشان می‌دهد بسیار از دستگاه‌های اندرویدی در معرض خطر هک قرار دارند. دلیل این امر هم سیستم عامل باز این دستگاه‌ها است.

در این تحقیقKryptowire ۱۰ دستگاه اندروید را بررسی کرده که اپراتورهای مخابراتی آمریکا از آنها  پشتیبانی می‌کنند. این شرکت ضمن تحقیقات باگ‌هایی در firmware(نرم افزاری که از قبل روی دستگاه‌ها نصب شده) یافتند که دستگاه‌ها را در معرض خطر حملات اپلیکیشن‌های بد قرار می‌دهد.

در این تحقیق آمده است: سیستم عامل و اپلیکیشن‌هایی که در کارخانه روی دستگاه نصب می‌شوند، به دلیل وجود ضعف‌هایی خطرناک هستند. به همین دلیل دستگاه حتی از زمان خرید در برابر خطر هک قرار دارد.

این شرکت امنیتی در این تحقیق برخی از دستگاه‌های موبایل شرکت ZTE را بررسی کرده است. این درحالی است که دولت آمریکا استفاده از دستگاه‌های ZTE  و هواوی را برای نظامیان ممنوع کرده است.

 این شکاف امنیتی یکی از پیامدهای استراتژی تجاری اندروید است زیرا اندروید به شرکت‌های طرف سوم مانند ZTE اجازه می‌دهد کد‌های برنامه را تغییر دهند. این توانایی تغییر که سبب شده سیستم عامل اندروید برای تولید کنندگان موبایل جذاب باشد،  در حقیقت عامل شکاف امنیتی است که به اپلیکیشن‌های بد اجازه می‌دهد کنترل دستگاه را به عهده بگیرند.

درج دیدگاه

بررسی بازی