فیس بوک به شدت در تلاش برای شناسایی حساب‌های جعلی است

فیس بوک برخی تغییرات فنی را در وب سایت خود اعمال کرده است تا بتواند یکی از بزرگترین مشکلات سرویس خود را برطرف کند: حساب‌های اسپم. این شبکه اجتماعی اکنون می‌تواند حساب‌های جعلی را با اثربخشی بیشتری شناسایی کند، حتی آن دسته از حساب‌ها که معتبر به نظر می‌رسند. سیستم ارتقا یافته فیس بوک اکنون می‌تواند برای شناسایی پروفایل های جعلی برخی الگوهای خاص را دنبال کند، برای مثال حساب‌هایی که به صورت پیوسته یک محتوایی خاص تکراری را پست می‌کنند یا حجم پیام‌های ارسالی آنها به طرز ناگهانی افزایش پیدا می کند.

فیس بوک به شدت در تلاش برای شناسایی حساب‌های جعلی است

سیستم جدید فیسبوک می‌تواند بدون نیاز به مشاهده محتوای واقعی پست‌های کاربران، فعالیت‌های شناسایی مذکور برای پیدا کردن حساب‌های جعلی را انجام دهد. این شرکت معتقد است که از بین بردن حساب‌های جعلی می‌تواند نقش بسیار موثری در جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در این پلتفرم داشته باشد. 

شناسایی حساب‌های جعلی جزو آخرین اقدامات فیس بوک طی ماه‌های اخیر است که برای مبارزه با شایعات طراحی شده است. این شرکت ماه گذشته اعلام کرد محتوایی که از برخی وب سایت‌های غیر قابل اعتماد در این سرویس به اشتراک گذاشته شوند، نشانه گذاری می‌شوند تا کاربران از نامعتبر بودن این نوع محتوا باخبر شوند.

علاوه بر محدود کردن اخبار جعلی، این سرویس بروزرسانی شده موجب می‌شود که کسب و کارهای غیر معتبر نتوانند برای دریافت لایک بیشتر، پول پرداخت کنند. این سرویس توانسته 30 هزار حساب جعلی را در فرانسه از بین ببرد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه