کشف شکاف امنیتی در تراشه‌های جدید اینتل برای سومین بار در سال جاری!

شرکت اینتل برای سومین بار در سال ۲۰۱۸ از وجود شکاف امنیتی در تراشه های خود خبر داده که هکرها می توانند با سواستفاده از آن اطلاعات کاربران را بدزدند.

کشف شکاف امنیتی در تراشه‌های جدید اینتل برای سومین بار در سال جاری!

شرکت اینتل برای سومین بار در سال ۲۰۱۸ از وجود شکاف امنیتی در تراشه‌های خود خبر داده که هکرها می توانند با سواستفاده از آن اطلاعات کاربران را بدزدند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، اینتل از یک شکاف امنیتی دیگر در محصولاتش خبر داده که اطلاعات حساس کاربران را فاش می کند. از آغاز سال جدید میلادی، این سومین باری است که این شرکت مجبور به افشای شکافی درسیستم‌های خود می شود.

اینتل اعلام کرده است مشکل مذکور در فناوری SGX (مشهور به Foreshadow) این شرکت توسط گروهی از محققان جداگانه کشف شده است. به گفته شرکت هکرها می توانند با سواستفاده از این اختلال به اطلاعات حافظه تراشه دسترسی یابند.

ویژگی SGX یا Software Guard Extentions برای حفاظت از اطلاعات حساس ابداع شده و به طور کامل تراشه را در بر می گیرد. اما کارشناسان تصور نمی کردند دسترسی به این ویژگی ممکن باشد مگر آنکه رایانه اصلی هک شود.

به گفته اینتل، این شرکت تاکنون گزارشی درباره سواستفاده از این شکاف امنیتی در دنیای واقعی دریافت نکرده، اما بهتر است افراد اقدامات امنیتی بهتری به کار گیرند.

درهمین راستا این شرکت از مشتریان محصولاتش خواسته تا سیستم‌هایشان را آپدیت کنند.  

اخبار آخرین شکاف امنیتی در  محصولات اینتل در حالی مطرح می شود که این شرکت در ماه ژانویه اعلام کرد میلیاردها تراشه ساخت آن به دلیل دو شکاف امنیتی جداگانه به نام‌های Meltdown و Spectre در خطر هک قرار دارند.

این شکاف‌ها با طراحی ویژگی در تراشه‌ها مرتبط بودند که به پردازشگر اجازه دسترسی به اطلاعات کاربر را می داد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه