تبدیل شدن بلوتوث به سمعک، قابلیت جدید سیستم عامل اندروید!

گوگل به وسیله بلوتوث قابلیتی فراهم کرده است که موبایل اندروید را به سمعک وصل می کند. افراد ناشنوا با کمک این قابلیت می توانند با دوستانشان تماس بگیرند.

تبدیل شدن بلوتوث به سمعک، قابلیت جدید سیستم عامل اندروید!

گوگل به وسیله بلوتوث قابلیتی فراهم کرده است که موبایل اندروید را به سمعک وصل می‌کند. افراد ناشنوا با کمک این قابلیت می‌توانند با دوستانشان تماس بگیرند.

به گزارش  عصر ارتباط به نقل از مهر، در سراسر جهان حدود ۴۶۶ میلیون ناشنوا زندگی می‌کنند که تعداد آنها تا ۲۰۵۰ میلادی به ٩٠٠ میلیون نفر می‌رسد.

گوگل یک قابلیت جدید باز (open specification) ارائه کرده که صوت را به طور مستقیم از موبایل‌های اندروید به سمعک منتقل می‌کند.  

این شرکت امیدواراست به تولیدکنندگان کمک کند تا با استفاده از ویژگی Bluetooth low energy قابلیتی به نام Audio Streaming for Hearing Aids فراهم کند که به طور محلی از گوشی‌های اندروید پشتیانی می کند.  برای این منظور گوگل با GN Hearing همکاری کرده تا این قابلیت را فراهم کند.

به گفته محققان این قابلیت که Asha نیز نامیده می‌شود، تاثیر ناچیزی روی مصرف باتری دستگاه دارد. کاربران می‌توانند با استفاده از موبایل‌های شان سمعک را کنترل کنند، با دوستانشان تماس بگیرند، یا به موسیقی گوش کنند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه