سری "GeForce RTX 20": ایسوس، سه شگفتی TURING

ایسوس برند نخست کارت گرافیک در جهان، بهترین کارت گرافیک‌ها را برای نسل جدید سری GeForce RTX 20 انویدیا معرفی کرد.

سری "GeForce RTX 20": ایسوس، سه شگفتی TURING

ایسوس برند نخست کارت گرافیک در جهان، بهترین کارت گرافیک‌ها را برای نسل جدید سری GeForce RTX 20 انویدیا معرفی کرد.

به گزارش عصر ارتباط، ROG خط تولید اختصاصیگیمینگ ایسوس، در حال حاضر سه مدل ROG STRIX, Dual و Turbo را بر اساس دو تراشه‌ی معرفی شده NVIDIA GeForce® RTX 2080 Ti و NVIDIA GeForce® RTX 2080 تولید کرده است که این کارت گرافیک‌ها از حافظه‌های GDDR6با سرعت بسیار بالا و رابط VirtualLink، به منظور ارتباط با نسل بعدی هدست‌های واقعیت مجازی، استفاده می‌‌کند.

سری

تراشه‌های گرافیکی NVIDIA GeForce RTX به منظور افزایش عملکرد پردازشی طراحی شده که از معماری تراشه NVIDIA Turing™ بهره می‌‌برند و این طراحی انقلابی از سه فناوری جدید "پردازش لحظه ای ترکینگ نور در رندر"، "هوش مصنوعی" و "سایه زنی قابل برنامه نویسی "پشتیبانی می‌‌کند که کیفیت بازی‌ها و نرم افزارهای رندرینگ را دستخوش تغییرات اساسی خواهد کرد.

این تراشه‌های گرافیکی در رویداد دو روزه NVIDIA با نام " GeForce Gaming Celebration" که امشب در Palladium  کلن آلمان شروع می‌‌شود در نمایشگاه Gamescom 2018 رونمایی خواهد شد.

سری

در این رویداد آقای جاستین واکر (Justin Walker) مدیر بخش GeForce desktop  در  NVIDIA از همکاری ایسوس و NVIDIA این چنین صحبت کردند:

"تراشه‌های GeForce RTX جدید ما با نسل بی نظیری از بازی‌ها عرضه می‌‌شوند که از دیدن آنها به وجد می‌‌آیید. ما از همکاری مداوم و دیرینه ایسوس به عنوان یک شرکت با تجربه و خلاق در زمینه کارت گرافیک به خود می‌‌بالیم.  بدون شک بروزرسانی طراحی کارت گرافیک‌های ایسوس علاوه بر پوشش کامل نیازهایگیمینگ،  با فناوری‌های خنک سازی ویژه، کمک بزرگی به خلق تجربه ای جدید ازگیمینگ با PC  می‌‌کند."

سری

ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti و  ROG Strix GeForce RTX 2080

هر دو مدل The ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti  و  2080ازفن‌های جدید حاشیه دار ایسوس بهره می‌‌برند که کاری خلاقانه از تیم طراحی و تحقیق و توسعه ROG است. این فن‌ها علاوه بر کاهش سایز محور فن، پره‌ها بزرگتر شده با یک حاشیه محافظتی،کل تیغه‌های فن را در بر می‌گیرد تا کنترل جریان هوا به بهترین شکل ممکن انجام پذیرید و نویز ناشی از جریان هوا به کمترین میزان کاهش یابد.

سری Dual GeForce RTX 2080 Ti  و Dual GeForce RTX 2080

هر دو مدل جدید سری Dual، از فن‌های لبه دار با فناوری 0dB بهره برده و در قسمت محور فن‌ها نیز با بلبرینگ دوگانه تجهیز شده است. همچنین فن‌ها همانند نسل قبل مدل ROG STRIX ، گواهی  ضد نفوذ IP5X در خنک کننده سری Dual وجود دارد. به منظور حفظ استحکام و دفع حرارت نیز، در قسمت پشت کارت گرافیک، یک پلیت آلومینیومی وجود دارد.

سری

سری Turbo GeForce RTX 2080 Ti و Turbo GeForce RTX 2080

سری Turbo نیز علاوه بر استفاده از قطعات با کیفیت و استاندارد SAP II، دارای یک فن دمنده با گواهی  ضد نفوذ IP5X و طراحی لبه‌های جدید، عرضه شده تا دما به بهترین حالت ممکن کنترل شود. همچنین در این سری نورپردازی Aura را در قسمت کناری برای نخستین با در خانواده Turbo شاهد خواهید بود.

فناوری Auto-Extreme

ایسوس اولین و تنها شرکت تولید کننده کارت گرافیک در جهان است که تمامی‌‌کارت گرافیک‌های خود را در خط تولید تمام خودکار خود تولید می‌‌کند. این خط تولید که Auto-Extreme نام دارد، تمام مراحل تولید توسط ماشین‌های تمام خودکار ، در محیطی کاملاً ایزوله انجام می‌‌شود که به لطف این خط تولید، خطای انسانی حذف شده و محصولات تولید شده با بالاترین کیفیت عرضه خواهند شد و خرابی و نقص حین پروسه تولید در کارت گرافیک‌های ایسوس وجود ندارد. همچنین لحیم کاری تمامی‌‌قطعات در یک فاز انجام می‌‌شود تا از فشار حرارتی به قطعات جلوگیری شده و از مواد پاک کننده شیمیایی کمتری برای نظافت بردها در حین پروسه تولید استفاده شود. نتیجه استفاده از این روش، علاوه بر افزایش دوام، حفظ محیط زیست و بهبود کیفیت در تولید است.

طراحی 2.7 اسلات

آخرین سری کارت گرافیک‌های ROG STRIX و Dual ایسوس از فرم فاکتور 2.7 اسلات بهره می‌‌برند که این سایز به معنای داشتن هیت سینک‌های قطور تر بوده و در طراحی هیتسینک هرچه حجم بزرگتر باشد، دما بهتر دفع می‌‌گردد. سطح تماس با تراشه گرافیکی نیز با فناوری MaxContact ایسوس مجهز شده که سطحی 10 برابر صاف تر نسبت به مدل‌های رایج به وجود می‌‌آورد که در عمل باعث بهبود دوبرابری تماس بهتر تراشه و هیت سینک می‌سوند.

شایان ذکر است تمامی‌‌ مدل‌های معرفی شده همزمان با عرضه رسمی جهانی، در کشور نیز در دسترس خواهد بود.

نقد و بررسی بازی