همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

چین رکوردار پرجمعیت‌ترین کشور جهان، در زمینه استفاده از اینترنت!

چین رکوردار پرجمعیت‌ترین کشور جهان  در زمینه استفاده از اینترنت!

تعداد کاربران اینترنت در این کشور از مرز ۸۰۰ میلیون نفر گذشته است. علت این مساله توسعه بی سابقه کسب و کارهای اینترنتی در چین است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، امروزه مردم چین به دلایل مختلفی مجبور به استفاده از اینترنت هستند که از جمله آنها می‌توان به انجام پرداخت‌های موبایلی، دسترسی به خدمات مختلف با استفاده از اپلیکیشن‌های همراه و غیره اشاره کرد.

بر اساس گزارش مرکز اطلاعات شبکه اینترنت در چین که هفته گذشته منتشر شده تعداد کاربران اینترنت در این کشور در ماه ژوئن از مرز ۸۰۲ میلیون نفر گذشت.

همین آمار نشان می‌دهد ۹۸.۳ درصد از کاربران اینترنت در چین از تلفن همراه برای اتصال به دنیای مجازی استفاده می‌کنند و گوشی‌های هوشمند ابزار غالب برای متصل شدن به اینترنت هستند.

علاوه بر این، ارتقای زیرساخت‌های اینترنت، افزایش سرعت شبکه‌های مخابراتی و بهبود خدمات ارائه شده از این طریق موجب شده تا اینترنت در چین به شدت محبوب شود.

علیرغم کاهش ۴.۹ درصدی عرضه گوشی‌های هوشمند در چین در سال گذشته میلادی، این کشور هنوز بزرگترین بازار گوشی‌های همراه در جهان است و بر اساس آمار اعلام شده توسط موسسه آی دی سی در سال ۲۰۱۷ حدود ۴۴.۳ میلیون واحد گوشی در چین عرضه شده است.

کشور چین هم اکنون ۱.۴ میلیارد نفر جمعیت دارد و بنابراین ۵۷.۷ درصد از ساکنان این کشور از اینترنت استفاده می‌کنند. بنابراین ضریب نفوذ اینترنت در چین هنوز پایین است و از هر ۵ نفر چینی هنوز ۲ نفر از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

خرید آنلاین و پرداخت موبایلی دو فعالیت مهم و اصلی مرتبط با اینترنت هستند که ۷۱ درصد از کاربران اینترنت در چین این کارها را انجام می‌دهند. از هر سه چینی یک نفر از اینترنت برای کرایه خودرو یا دوچرخه استفاده می‌کند. از هر پنج چینی نیز یک نفر از اینترنت برای مدیریت امور مالی خود بهره می‌گیرد.

یکی دیگر از کسب و کارهای پررونق اینترنتی در نیمه اول سال ۲۰۱۸ پخش ویدئوهای کوتاه بوده است. از هر چهار چینی سه نفر به مشاهده این ویدئوها علاقه دارند.

درج دیدگاه

بررسی بازی