رونمایی از سخت‌ترین و سریع‌ترین کارت‌های حافظه دنیا

یک شرکت تولید کننده تجهیزات الکترونیکی از سخت‌ترین وسریع‌ترین کارت‌های حافظه جهان رونمایی کرده است. این کارت ها در مقابل افتادن و خم شدن مقاوم هستند.

رونمایی از سخت‌ترین و سریع‌ترین کارت‌های حافظه دنیا

 شرکت سونی از سریع‌ترین و سخت جان‌ترین کارت‌های SD رونمایی کرده است.

کارت‌های حافظه  UHS-II SDساختاری یک تکه و یکپارچه دارند و طوری ساخته شده‌اند که درمقابل خم شدن، افتادن، آب و گرد و غبار مقاوم باشند.

این کارت‌های حافظه می‌توانند ۱۸۰ نیوتن نیرو را تحمل کنند. سونی ادعا می‌کند کارت‌های حافظه جدید ۱۸ برابر قدرتمندتر از کارت‌های استاندارد۱۰  نیوتنی هستند.

همچنین کارت‌های جدید از موادی با درجه سختی بالا ساخته شدند تا خم نشوند. از سوی دیگر این کارت‌ها گواهینامه‌های IPX۸ و  IP۶X برای مقاومت در برابر آب و گردوغبار را دارند.

سونی برای اجتناب از خسارت فیزیکی به دستگاه بخش‌هایی که به سادگی می‌شکنند را در این کارت‌های حافظه حذف کرده است. در نتیجه آنها نسبت به افتادن از ارتفاع ۵ متری نیز مقاوم هستند.

جالب آنکه سرعت کارت‌های حافظه کاسته نشده است. کارت‌های جدید سریعترین سرعت خوانش را(۳۰۰MB/s) دارند. به این ترتیب اطلاعات سنگین مانند فایل‌های ویدئو و عکس را می‌توان با سرعت انتقال داد.

این کارت‌های حافظه به سریSF-G Tough تعلق دارند و قرار است در اکتبر به بازار عرضه شوند. گنجایش کارت‌های حافظه مذکور ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت است.