همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

نائب رئیس کمیسیون ICT؛ چالش تولیدکنندگان فناوری اطلاعات برای خرید مواد اولیه

نائب رئیس کمیسیون ICT   چالش تولیدکنندگان فناوری اطلاعات برای خرید مواد اولیه

نائب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی گفت: باتوجه به افزایش نرخ ارز تمام کالاهای حوزه آی‌تی با افزایش قیمت مواجه شده و تولیدکنندگان برای خرید مواد اولیه با چالش مواجهند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران، عبدالرضا نوروزی گفت: باوجود آنکه در دولت فعلی نرخ ارز ۴۲۰۰ تومان تعیین شد و معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد که هیچ نگرانی در زمینه کالاهای اساسی و غیراساسی وجود ندارد اما این وعده‌ها ثمربخش نبوده و تمام کالاها خصوصا در حوزه آی‌تی با افزایش قیمت مواجه شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون تولیدکنندگان برای خرید ماشین‌آلات در حوزه فاوا و ارتقای صنایع این حوزه با چالش مواجه هستند. از سوی دیگر در زمینه وام‌هایی که قرار بود به تولیدکنندگان اعطا شود با حداقل‌ها این اقدام صورت گرفت و هرکسی که به دولت نزدیک‌تر بود توانست از این امکانات بیشتر استفاده کند.

نوروزی اضافه کرد: آن تولیدکنندگانی نیز که از این وام‌ها استفاده کردند حالا با تلاطم افزایش قیمت ماشین‌آلات و مواد اولیه مواجه شده‌اند و در نتیجه طرح توجیهی‌شان با توجه به افزایش هزینه‌ها در نتیجه افزایش نرخ ارز، ناکارآمد شده است.

نائب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: به این ترتیب کسی که وام گرفته و به بانک متعهد شده، با توجه به افزایش نرخ ارز قادر به انجام رساندن طرح خود نبوده و با عدم توانایی پرداخت اقساط و جریمه‌های بانکی مواجه می‌شود.

به گفته وی، تمام این‌ها نتیجه تصمیمات عجولانه و غیرکارشناسی از جانب دولت است. اگرچه در جلساتی که بین بخش خصوصی و نمایندگان دولتی برگزار می‌شود صحبت‌های خوبی مطرح می‌شود اما در عمل وعده‌های دولتی عملیاتی نمی‌شوند.

درج دیدگاه

بررسی بازی