با این گجت، دیگر نگران گم شدن وسایل‌تان نباشید!

شرکت سامسونگ از تولید محصولی برای ردگیری و یافتن اجسام گمشده خبر داده که اسمارت تینگز نام دارد و به جای استفاده از بلوتوث از فناوری مخابراتی نسل چهارم ال تی ای استفاده می کند.

با این گجت، دیگر نگران گم شدن وسایل‌تان نباشید!

شرکت سامسونگ از تولید محصولی برای ردگیری و یافتن اجسام گمشده خبر داده که اسمارت تینگز نام دارد و به جای استفاده از بلوتوث از فناوری مخابراتی نسل چهارم ال تی ای استفاده می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر اسمارت تینگز با استفاده از امکانات شبکه‌های مخابراتی به طور آنی می‌تواند موقعیت مکانی کودکان و اشیای مختلف را رصد کند.

برای فعال کردن این دستگاه کوچک که در کف دست جا می‌شود تنها کافیست دکمه روشن کردن آن دو بار فشار داده شود تا اسمارت تینگز از طریق یک برنامه تلفن همراه موقعیت مکانی اجسام و افراد دور و بر خود را برای کاربر ارسال کند. این دستگاه دارای گزینه ای برای ارسال پیام فوری یا اس او اس هم هست.

اسمارت تینگز با کلیه تولیدات سامسونگ که به فناوری هوشمندسازی این شرکت مجهز هستند، سازگاری دارد و لذا می‌توان از آن برای مدیریت محصولاتی همچون چراغ‌های منزل، ترموستات‌ها و دوربین‌های امنیتی نیز استفاده کرد. به عنوان مثال، می‌توان اسمارت تینگز را به گونه ای تنظیم کرد که زمانی که فرد در چند متری آن قرار می‌گیرد چراغ‌های خانه به طور خودکار روشن شوند.

این محصول به طور کاملا ضدآب طراحی شده و با هر بار شارژ باتری می‌توان از آن به مدت دو هفته استفاده کرد. مهم ترین مزیت اسمارت تینگز آن است که چون برای یافتن اشیای مختلف از شبکه‌های مخابراتی و نه بلوتوث استفاده می‌کند، دامنه برد محدودی ندارد. این در حالی است که دستگاه‌های ردیاب بلوتوثی حداکثر ۶۰ متر برد دارند.