شناسایی متن‌های تند و نامناسب در فیس‌بوک با کمک هوش مصنوعی

فیس بوک برنامه هوش مصنوعی تازه ای ابداع کرده که روزتا نام دارد و قادر به شناسایی و قرائت متون موجود در عکس ها و ویدئوهاست

شناسایی متن‌های تند و نامناسب در فیس‌بوک با کمک هوش مصنوعی

مدیران فیس بوک برای شناسایی و حذف متون و پیام‌های تند و نامناسب به شدت تلاش می‌کنند، اما آنها نمی‌توانند میلیاردها پیامی‌را که هر روز در این سایت منتشر می‌شود رصد کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، از همین رو فیس بوک برنامه هوش مصنوعی تازه ای ابداع کرده که روزتا نام دارد و قادر به شناسایی و قرائت متون موجود در عکس‌ها و ویدئوهاست و سپس می‌تواند این متون را به نوشته‌های قابل درک برای رایانه تبدیل کند.

امروزه انتشار عکس‌های حاوی متون مختلف در شبکه‌های اجتماعی رونق گرفته ولی برخی از این مطالب ماهیت نژادپرستانه، خصمانه و نفرت پراکنه دارند و لذا باید حذف شوند.

تولید برنامه هوش مصنوعی برای استخراج متن از عکس و ویدئو پدیده جدیدی نیست، اما فیس بوک با توجه به گستره زیاد محتوای تولید شده در این شبکه اجتماعی، روزتا را به گونه ای طراحی کرده که بتواند با سرعت و دقت بالایی متون تند و نامناسب را شناسایی کند.

فیس بوک روزتا را به تازگی فعال کرده و با استفاده از آن هر روز متونی را از یک میلیارد عکس و ویدئو استخراج می‌کند. از این برنامه هوش مصنوعی علاوه بر فیس بوک در اینستاگرام هم استفاده می‌شود. هنوز مشخص نیست فیس بوک قصد دارد از این داده‌ها چه استفاده ای به عمل آورد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه