همکاری دو شرکت کره‌ای برای تولید نمایشگرهای آیفون

به‌نظر می‌رسد که اپل به‌جای جایگزینی سامسونگ دیسپلی برای تامین نمایشگرهای اولد، قصد دارد ال‌جی دیسپلی را نیز به‌عنوان دومین تامین‌کننده پنل‌های اولد درنظر بگیرد.

همکاری دو شرکت کره‌ای برای تولید نمایشگرهای آیفون

به‌نظر می‌رسد که اپل به‌جای جایگزینی سامسونگ دیسپلی برای تامین نمایشگرهای اولد، قصد دارد ال‌جی دیسپلی را نیز به‌عنوان دومین تامین‌کننده پنل‌های اولد درنظر بگیرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از رویترز، ‌طبق آمار منتشره از سوی منابع خبری، سامسونگ که تاکنون تنها تامین‌کننده پنل‌های اولد برای رقیب خود، اپل، به شمار می‌رفت، در سال جاری ۲۰۱۸ میلادی توانست سود کلانی را برای خود به جیب بزند و این امر برای بزرگ‌ترین رقیب آن یعنی اپل خطر بزرگی بود. چراکه سامسونگ بدین ترتیب می‌توانست با افزایش درامد و سودآوری خود به پیشرفت و توسعه خط تولید و طراحی‌های نوین در بخش موبایل و سایر محصولات تکنولوژی بپردازد که احتمال داشت بتواند گوی رقابت را از اپل برباید و رقیب آمریکایی خود را شکست دهد.

اپل چند ماه پیش به‌منظور جلوگیری از چنین اتفاقی تصمیم گرفت که سامسونگ را که به‌عنوان بزرگترین تامین‌کننده پنل‌های اولد گوشی‌های آیفون برای اپل به شمار می‌رفت،  به‌طور کلی کنار بگذارد و سایر تولیدکنندگان نمایشگرهای اولد را جایگزین آن کند.

بدین ترتیب اپل با شرکت‌هایی نظیر ال جی دیسپلی، شارپ و ژاپن دیسپلی از مدت‌ها پیش وارد مذاکره شده بود تا درصورت توافق و تایید نسخه‌های تولید شده، به همکاری‌های طولانی مدت وارد شوند.

به‌تازگی یک روزنامه کره‌ای به نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرده است که قرار است ال جی نمایشگرهای موردنیاز اپل را تولید و تامین کند که البته این امر مستلزم تایید و سنجش کیفی نسخه‌های تولید شده توسط اپل است.

به‌نظر می‌رسد اپل بجای جایگزینی کامل سامسونگ با سایر تامین‌کنندگان پنل‌های اولد، این بار تصمیم گرفته است که در کنار سامسونگ، از کمک و همکاری سایر شرکت‌های فعال در حوزه تولید نمایشگر بهره بگیرد تا علاوه بر کاهش سودآوری بزرگترین رقیب خود، سامسونگ، به‌طور کلی آن را حذف نکند و هم‌چنین برای تولید نمایشگر محصولاتش ریسک نکند.

ال‌جی بزرگترین تولیدکننده پنل‌های ال‌سی‌دی (LCD) در جهان محسوب می‌شود اما از آنجا که این نمایشگرها تحت تاثیر ورود رقبای چینی و کاهش قیمت محصولات مجهز به نمایشگر ال سی دی، سودآوری زیادی ندارند، این شرکت هم‌چون سامسونگ تصمیم گرفته که وارد صنعت تولید پنل‌های باکیفیت اولد (OLED) شود تا در بازار کم رقیب این حوزه بتواند کسب و کار و درآمد خوبی را برای خود دست و پا کرده و به موفقیت چشمگیری دست یابد. بنابراین همکاری با اپل برای تولید نمایشگرهای موردنیاز برای گوشی‌های آیفون می‌تواند گام مثبت و بزرگی برای این شرکت کره‌ای محسوب شود.