ساعت هوشمند جدید اپل موفق به دریافت تاییدیه سازمان وزارت غذا و داروی آمریکا نشد!

فناوری تهیه نوار قلب که در ساعت های هوشمند جدید اپل رونمایی شده، تاییدیه سازمان وزارت غذا و داروی آمریکا را ندارد و فقط برای آن مجوز صادر شده است.

ساعت هوشمند جدید اپل موفق به دریافت تاییدیه سازمان وزارت غذا و داروی آمریکا نشد!

فناوری تهیه نوار قلب که در ساعت‌های هوشمند جدید اپل رونمایی شده، تاییدیه سازمان وزارت غذا و داروی آمریکا را ندارد و فقط برای آن مجوز صادر شده است.

به گزارش  عصر ارتباط به نقل از دیلی میل، ساعت هوشمند جدید اپل به نام Apple Watch۴ مجهز به ویژگی نوار قلب(الکتروکاردیوگرام )است که مجوز سازمان غذا و دارو آمریکا را به دست آورده اما از سوی این سازمان تایید نشده است.

این بدان معناست که این محصول ایمن است اما به بهبود سلامتی کاربر منجر نمی‌شود. البته تایید محصول از سوی این سازمان سبب جلب اعتماد مشتریان خواهد بود.

فناوری قلب اپل برای استفاده افراد ۲۲ سال و بزرگتر تائید شده اما از نظر فنی هیچ فردی با سن کمتر نمی‌تواند از آن استفاده کند.

علاوه برآن ویژگیApple ECG مناسب افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی نیست. افراد مبتلا به این بیماری در معرض ریسک بالاتر اختلالات ریتم قلبی قرار دارند و این قابلیت با هدف تشخیص آن ساخته شده است.

دکتر دیوید براون یکی از کاردیولوژیست‌های دانشگاه واشنگتن می‌گوید:تماشاچیان و طرفداران وفادار اپل درباره این ویژگی بسیار خوشحال هستند چون چیزی درباره علم نظارت بر بیماری‌ها ندارند.

نوار قلب یک ابزار مهم برای تشخیص بیماری‌های قلبی و آریتمی‌است. آزمایشی که در محیط بیمارستانی یا کلینیکی انجام می‌شود، فعالیت الکتریکی قلب از طریق حسگرهای الکترودی انجام می‌شود که روی قفسه سینه فرد قرار می‌گیرند. 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه