وقتی گجت‌ها بی‌دلیل کاربر را روانه بیمارستان می‌کنند!

کالج جراحان انگلیس هشدار داده گجت‌ها و اپلیکیشن‌های سلامتی سبب می‌شوند افراد بی دلیل روانه مطب پزشکان و واحدهای اورژانس شوند.

وقتی گجت‌ها بی‌دلیل کاربر را روانه بیمارستان می‌کنند!

کالج جراحان انگلیس هشدار داده گجت‌ها و اپلیکیشن‌های سلامتی سبب می‌شوند افراد بی‌دلیل روانه مطب پزشکان و واحدهای اورژانس شوند.

به گزارش عصر ارتباط، فناوری‌های بهداشتی و سلامتی به سیستم خدمات بهداشت ملی( NHS) فشار می‌آورد، زیرا  سبب می‌شود افراد نگران سلامتی خود بی دلیل روانه مطب پزشکان و بیمارستان‌ها شوند.

طبق بیانیه رویال کالج جراحان انگلیس،  گجت‌های نوین مانند فیت بیت برای رصد ورزش کاربر، تست‌های شخصی سازی شده دی ان ای و اپلیکیشن‌های پیچیده سلامتی کاربران خود را  در انبوهی از اطلاعات بهداشتی غرق می‌کنند.

این حجم عظیم از اطلاعات سبب می‌شود افراد ناخواسته نگران شوند و در نتیجه  مراجعات غیر ملزوم به واحدهای اورژانس و مطب پزشکان عمومی بیشتر شود.

این انتقاد یکی ازچالش‌های مهمی‌است که مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس با آن باید دست و پنجه نرم کند. زیرا این وزیر گسترش فناوری را یکی از اهداف خود اعلام کرده است. اما ریچارد کر مدیر رویال کالج جراحان انگلیس معتقد است خدمات NHS نیازمند تغییراتی هستند تا از بیمارانی پشتیبانی کنند که  با انبوهی از اطلاعات فناوری‌های تازه مواجه می‌شوند.

به گفته  وی قرار است در سال جاری گزارشی درهمین خصوص منتشر شود. در این گزارش هشدار داده شده هرچند فناوری‌های نوین فرصت‌های بهتری برای تشخیص و درمان بیماران فراهم می‌کند، اما از سوی دیگر بدون دلیل آنها را نگران می‌کند.

 بنا بر اطلاعات مهر، درهمین راستا افراد بیشتری به واحدهای اورژانس و مطب پزشکان عمومی مراجعه می‌کنند  و نگران  معنی اطلاعاتی هستند که برای آنها ارسال شده است.

البته در حال حاضر بیشتر افراد هنگامیکه بیمار می‌شوند یا علائمی‌عجیب را در بدن خود مشاهده می‌کنند، به پزشک مراجعه می‌کنند اما این روند به زودی تغییر می‌کند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه