مجهز شدن گوشی‌های سامسونگ به پردازنده‌های اسنپ‌دراگون ۸۴۵

به‌نظر می‌رسد که سامسونگ قصد دارد به‌منظور به چالش کشاندن رقبای خود در عرضه گوشی‌های میان‌رده، سری گلکسی آ خود را به پردازنده‌های اسنپ‌دراگون ۸۴۵ مجهز کند.

مجهز شدن گوشی‌های سامسونگ به پردازنده‌های اسنپ‌دراگون ۸۴۵

به‌نظر می‌رسد که سامسونگ قصد دارد به‌منظور به چالش کشاندن رقبای خود در عرضه گوشی‌های میان‌رده، سری گلکسی آ خود را به پردازنده‌های اسنپ‌دراگون ۸۴۵ مجهز کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، پیش‌تر دی جی کوه - مدیرعامل بخش موبایل شرکت سامسونگ - در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC اعلام کرده بود که این شرکت کره‌ای قصد دارد با ایجاد برخی تغییر و تحولات، تعداد بیش‌تری از مشتریان و کاربران را در سراسر جهان به خود جذب کند.

بر اساس این گزارش‌ها، می‌توان دریافت که سامسونگ تصمیم گرفته است فناوری و قابلیت‌های جدید در پرچمداران سری گلکسی نوت و سری گلکسی اس را به گوشی‌های ارزان‌تر و میان‌رده همچون گلکسی آ منتقل کند.

یکی از فناوری و قابلیت‌های مختص گوشی‌های پرچمدار که قرار است به سری گلکسی آ منتقل شود، برخورداری از تراشه پردازنده اسنپ‌دراگون کوالکام ۸۴۵ است که توانایی پردازش بسیار بالایی داشته و از قدرتمندترین و بهترین تراشه‌های بکاررفته در گوشی‌های هوشمند است.

طبق شنیده‌ها، سامسونگ اخیرا به‌طور رسمی اعلام کرده که می‌خواهد تغییر و تحولات مثبتی را به گوشی‌های میان رده و سری گلکسی آ خود بیاورد که قادر خواهد بود خیل عظیمی از کاربران و علاقمندان را به سوی خود جذب کند.

گوشی‌های پرچمدار همچون سری گلکسی اس و گلکسی نوت با توجه به قیمت بسیار بالاتری که نسبت به سایر گوشی‌های هوشمند دارند، از استقبال به نسبت کمتری از سوی کاربرانی که نمی‌خواهند هزینه بسیار بالایی را برای تهیه و خریداری گوشی بپردازند، مواجه می‌شود. حالا به نظر می‌رسد که سامسونگ قصد دارد به منظور جلب رضایت این دسته از کاربران و همچنین گرفتن سهم بیش‌تری از بازار گوشی‌های هوشمند در جهان، می‌خواهد توانایی و قابلیت‌های گوشی‌های میان رده محبوب خود را افزایش دهد.

گفته می‌شود این شرکت کره‌ای در تاریخ ۱۱ اکتبر از گوشی جدید میان رده خود رونمایی می‌کند که احتمال زیاد به پردازنده اسنپ‌دراگون قدرتمند مجهز خواهد بود.

به نظر می‌رسد که سامسونگ به منظور رقابت با اپل که گوشی ارزان قیمت و مقرون بصرفه آیفون ایکس آر را در پاییز عرضه می‌کند، سعی دارد میان رده‌ای را که از قابلیت‌های یک پرچمدار برخوردار است و قیمت پایین‌تری نسبت به نمونه‌های پرچمدار خود دارد، رونمایی کند.