مرکز ماهر اعلام کرد: "فلش پلیر" را به روزرسانی کنید/ رفع ۶ آسیب پذیری خطرناک سایبری در محصولات کمپانی ادوب

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای از رفع ۶ آسیب پذیری خطرناک سایبری در محصولات کمپانی ادوبی (Adobe ) با به روزرسانی «فلش پلیر» خبر داد.

مرکز ماهر اعلام کرد:

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه‌ای از رفع ۶ آسیب‌پذیری خطرناک سایبری در محصولات کمپانی ادوبی (Adobe) با به روزرسانی «فلش پلیر» خبر داد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مرکز ماهر، کمپانی ادوبی در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ به روز رسانی‌های مهمی‌ را منتشر کرده که ۶ آسیب‌پذیری خطرناک در محصولات خود را رفع می‌کند.

این به روزرسانی‌ها بیشتر روی محصولات Flash Player و ColdFusion این کمپانی متمرکز است. این آسیب‌پذیری‌ها که از نوع Remote Execute Command روی سرورهای آسیب‌پذیر ColdFusion بوده و امکان نفوذ و اعمال تغییرات روی سرورهای آسیب پذیر را برای نفوذگران فراهم می‌آورد.

توصیه اکید به کاربران استفاده کننده از دو محصول فوق این است که حتما نرم افزارهای خود را به روز رسانی کنند.

به روز رسانی شماره APSB۱۸-۳۱ برای محصول Flash Player این کمپانی روی پلتفورم‌های ویندوزی، macOS، لینوکس و ChromeOS وجود دارد و نسخه آسیب پذیر به شماره ۳۰.۰.۰.۱۵۴ است که این آسیب‌پذیری توسط تیم Security Response Center کمپانی مایکروسافت گزارش شده است و پس از به روز رسانی، نسخه آن به شماره ۳۱.۰.۰.۱۰۸ ارتقا خواهد یافت.

در همین حال به روز رسانی شماره APSB۱۸-۳۳ که برای محصول ColdFusion ۲۰۱۸ and ۲۰۱۶ ارائه شده ۱۱ آسیب‌پذیری را شامل می‌شود. در این میان، ۵ آسیب‌پذیری به نفوذگر این اجازه را می‌دهد که از راه دور روی سرور، کدهای مخرب را اجرا کند و باقی آسیب‌پذیری‌ها مربوط به بازنویسی روی فایلهای موجود در سرور است.

البته هنوز اطلاعاتی در مورد اینکه آیا هکرها از این آسیب‌پذیری‌ها استفاده کرده اند در دسترس نیست. با این وجود توصیه کمپانی ادوبی برای مدیران سرورهای ColdFusion که به روزرسانی‌های لازم را انجام نداده اند این است که سیستم خود را Lockdown کنند.

جدول توضیحات آسیب‌پذیری‌های منتشر شده و شماره شناسایی آنها در سایت مرکز ماهر در دسترس است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه