پست‌های بوک مارک شده اینستاگرام اکنون قابل دسته بندی هستند

اینستاگرام از مدتی پیش به کاربرانش امکان داد تا اگر از یک پست منتشر شده در این شبکه اجتماعی خوششان می‌آید بدون نیاز به اسکرین شات گرفتن از آن پست به راحتی آن را بوک مارک کرده و بخش جدیدی از سرویس خود را به پست‌های بوک مارک یا ذخیره شده کاربران اختصاص داد. با این حال تا امروز تمامی پست‌هایی که کاربر ذخیره کرده بود به صورت یکجا نمایش داده می‌شدند و گاهی اوقات پیدا کردن یک عکس مورد نیاز از بین تعداد زیادی عکس، بسیار وقت گیر بود. اما این شرایط اکنون تغییر کرده است.

پست‌های بوک مارک شده اینستاگرام اکنون قابل دسته بندی هستند

اینستاگرام اکنون اعلام کرده که کاربران از این پس می‌توانند بوک مارک‌های خود را در گروه‌های مختلفی دسته بندی کنند و به این ترتیب می‌توانند هر تعداد پست که دوست دارند را در هر تعداد دسته مختلف که دوست دارند، بوک مارک کنند.

برای این کار تنها کافی است که کاربر روی آیکون بوک مارک نمایش داده شده زیر پست مورد نظر خود ضربه زده و انگشتش را نگه دارد تا این پست به صورت مستقیم درون یکی از دسته های ایجاد شده ذخیره شود. کاربران می‌توانند در زمان ذخیره یک پست، یک کالکشن جدید ایجاده کرده و آن را نام گذاری کنند یا اینکه پست را در دسته‌ای که پیش از آن ایجاد کرده بودند ذخیره کنند.

اینستاگرام هم چنین به کاربرانش امکان داده که دسته جدیدی را برای پست‌هایی که پیش از این ذخیره کرده بود ایجاد کنند. برای این کار باید روی دکمه به علاوه در گوشه بالایی راست صفحه ضربه بزنند و برای دسته مورد نظر خود اسم انتخاب کنند، سپس تصاویری که پیش از این بوک مارک کرده‌اند را انتخاب کرده و آنها را به دسته نام گذاری شده منتقل کنند. 

این کالشکن‌ها زیر تب پست‌های ذخیره شده در پروفایل کاربر فهرست خواهند شد. درست مانند پست‌های ذخیره شده، این کالکشن‌ها نیز شخصی هستند و تنها کاربر می‌تواند آنها را ببیند.

این قابلیت‌ها در نسخه 10.16 اینستاگرام اعمال شده اند به این ترتیب اگر از نسخه قدیمی‌تری استفاده می‌کنید و دوست دارید که به این ویژگی‌های جدید دسترسی داشته باشید، اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه