رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل: ورودگوشی‌های توقیف شده به بازار می‌تواند تا حدودی وضعیت نابسامان بازار گوشی را بهتر کند/قیمت گوشی موبایل برمبنای ارز ثانویه محاسبه و قیمت‌گذاری می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه با بیان اینکه قیمت گوشی به نرخ ارز مرتبط است، گفت: نباید توقع داشت که با ورود گوشی های تازه وارد، گوشی در بازار ارزان شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل: ورودگوشی‌های توقیف شده به بازار می‌تواند تا حدودی وضعیت نابسامان بازار گوشی را بهتر کند/قیمت گوشی موبایل برمبنای ارز ثانویه محاسبه و قیمت‌گذاری می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه با بیان اینکه قیمت گوشی به نرخ ارز مرتبط است، گفت: نباید توقع داشت که با ورود گوشی‌های تازه وارد، گوشی در بازار ارزان شود.

به گزارش عصر ارتباط، ابراهیم درستی در گفتگو با مهر، درباره آخرین وضعیت گوشی‌های ترخیص شده با ارز دولتی از گمرک و زمان توزیع آن در بازار، اظهار داشت: شنیده‌ها حاکی از آن است که ظرف یک هفته این گوشی‌ها در کمیته قیمت‌گذاری، تعیین تکلیف شده و وارد بازار شود.

وی با بیان اینکه وزرای ارتباطات و صنعت در کمیته‌ای دراین باره تصمیم گیری خواهند کرد، گفت: ورود این تعداد گوشی به بازار و نیز گوشی‌های توقیف شده می‌تواند تا حدودی وضعیت نابسامان بازار گوشی را بهتر کند اما این به معنای آن نیست که قیمتها ارزان شود. چرا که نرخ گوشی به ارز وابسته است و بسیاری از گوشیهایی که هم اکنون در بازار هستند با ارز آزاد وارد شده‌اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه با اشاره به اینکه ثبت سفارش برای گوشی‌هایی که با ارز آزاد وارد کشور می‌شوند، آزاد شده است، ادامه داد: منتظر قیمتگذاری گوشی‌هایی که با ارز دولتی وارد شده‌اند هستیم تا این گوشی به سرعت به دست فروشندگان برسد و منافع مصرف کننده نیز در آن دیده شود.

درستی تاکید کرد: قرار است قیمت گوشی موبایل برمبنای ارز ثانویه محاسبه و قیمتگذاری شود و مازاد ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی، از صندوق دولت پرداخت شود. براین اساس باید در انتظار لیست قیمت‌ها و نحوه توزیع گوشی‌های ترخیص شده برای ورود با بازار در هفته آینده باشیم.

هم اکنون نرخ گوشی در بازار با افزایش صعودی همراه است و برخی مدل‌های جدید برندهای پرطرفدار، حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان قیمت داده می‌شود.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه