کاهش ارزش سهام توئیتر، پس از نقض حقوق شهروندی کاربران!

توئیتر اعلام کرده به دلیل وجود یک اختلال از می ۲۰۱۷ تا سپتامبر ۲۰۱۸، توسعه دهندگان خارجی به پیام های کاربران این اپلیکیشن دسترسی داشته‌اند.

کاهش ارزش سهام توئیتر، پس از نقض حقوق شهروندی کاربران!

توئیتر اعلام کرده به دلیل وجود یک اختلال از می‌۲۰۱۷ تا سپتامبر ۲۰۱۸، توسعه دهندگان خارجی به پیام‌های کاربران این اپلیکیشن دسترسی داشته‌اند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، توئیتر اعتراف کرده احتمالا توسعه دهندگان خارجی در مدت زمانی بیش از یک سال به پیام‌های شخصی میلیون‌ها کاربر این اپلیکیشن دسترسی داشته‌اند.

توئیتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما از این اتفاق متاسفیم.

این اختلال در می‌۲۰۱۷ آغاز شد و تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی کشف نشده بود. اما چند ساعت پس از کشف اختلال برطرف شد. به گفته توئیتر کمتر از یک درصد ۵۵۳ میلیون کاربر فعال ماهانه آن تحت تاثیر این اختلال بوده اند.باگ مذکور حساب‌های کاربری کسب و کارها و سازمان‌های مختلف را مبتلا کرده بود. 

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: «مجموعه‌ای از شرایط فنی پیچیده همزمان با این باگ به وجود آمده و سبب شده اطلاعات حساب کاربری افراد با منابع اشتباه به اشتراک گذاشته شود.»

در ادامه بیانیه توئیتر آمده: «اگر کاربر با یک فرد یا یک حساب تجاری از طریق API در توئیتر ارتباط برقرار کرده باشد، این باگ سبب می‌شود برخی از تعاملات به طور ناخواسته به توسعه دهندگان دیگر فرستاده شود.  

به هرحال اگر اطلاعات حساب شما تحت تاثیر این باگ به خطر افتاده باشد، ما به طور مستقیم و از طریق یک پیام هشدار در اپلیکیشن به شما اطلاع می‌دهیم.»

این خبر در حالی منتشر می‌شود که چند روز دیگر رئیس حفاظت از اطلاعات این شرکت در برابر کمیته سنا حاضر می‌شود و به سوالاتی درباره اقدامات امنیتی شرکت‌های فناوری برای حفاظت از حریم  خصوصی کاربران پاسخ می‌دهد.

از سوی دیگر پس از فاش شدن این رویداد ارزش سهام توئیتر کاهش یافت.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه