پخش زنده فیس بوک کارآگاه جنایی می شود !

با محبوب شدن سرویس‌های پخش زنده این موضوع آشکار شده که چنین امکانی می تواند جنبه‌های منفی و آزاردهنده نیز داشته باشد. سال گذشته مردی به نام Antonio Perkins از شیکاگو در حالی که برای اشتراک گذاری یکی از روزهای عادی زندگیش در حال استفاده از قابلیت پخش زنده فیس بوک بود، بر اثر شلیک اسلحه کشته شد و این صحنه به صورت زنده پخش شد. اکنون دپارتمان پلیس کلیولند تایید کرده است که به دنبال مظنونی می‌گردد که یک صحنه قتل را در Facebook Live به صورت زنده پخش کرده است.

پخش زنده فیس بوک کارآگاه جنایی می شود !

نام مظنون مورد نظر Steve Stephens است و پلیس از این جهت به دنبال او می‌گردد که مرتکب به قتل شده و آن را در فیسبوک لایو پخش کرده است.

مطابق با گزارش‌ها، او در حال صحبت با یک مرد مسن بوده و سپس از پنجره یک خودرو به او شلیک می‌کند. Stephens حتی در این ویدیو ادعا کرده که افراد دیگری را نیز کشته است و به این کار ادامه خواهد داد.

دپارتمان پلیس کلیولند به شهروندانش هشدار داده که این مظنون مسلح و خطرناک است و در صورتی که او را دیدند از نزدیک شدن به او خودداری کنند.

یکی از سخنگویان فیس بوک در بیانیه‌ای اعلام کرده که این اقدام جنایتکارانه بسیار نگران کننده است و فیس بوک اجازه پخش چنین محتوایی را در سرویس خود نمی‌دهد. کارشناسان این شرکت در تلاشند تا با جدیت تمام کاربران فیس بوک را ایمن نگه دارند و در زمان‌های اضطراری که حرف از تهدیدهای فیزیکی در میان باشد، اقدامات قانونی مورد نیاز را انجام خواهند داد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه