رونمایی کشورهای آفریایی از ارز مجازی "ای یو سی"

کشورهای آفریقایی در ماه دسامبر از ارز مجازی خود به نام " ای یو سی" رونمایی خواهند کرد.

رونمایی کشورهای آفریایی از ارز مجازی "ای یو سی"

کشورهای آفریقایی در ماه دسامبر از ارز مجازی خود به نام " ای یو سی" رونمایی خواهند کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، این ارز مجازی از آغاز سال ۲۰۱۹ قابل مبادله خواهد بود و اکنون برخی از شرکت‌های ارتباطی و خرده‌فروشی در آفریقای جنوبی در حال آماده سازی سیستم اقتصادی خود برای تطابق با ارز جدید هستند.

جورج گوردون- از اعضای هیات مدیره انجمن ارزهای مجازی آفریقا - گفت: آینده ارزها متعلق به ارزهای مجازی خواهد بود و آفریقا این پتانسیل را دارد که هدایت مسیر را برعهده بگیرد. مردم به‌راحتی می‌توانند به‌جای وجه نقد در مبادلات خود از کارت‌های اعتباری و ارزهای مجازی استفاده کنند. گوردون افزود: بلاک چین در جهان طوفانی بر پا کرده است که آفریقا نباید از آن جا بماند و این تکنولوژی می‌تواند گام بعدی به سمت جامعه تجاری واحد آفریقایی باشد.

این ارز مشابه ارزهای آفریقایی و قابل استفاده در کشورهای مختلف آفریقایی خواهد بود و می‌تواند گامی برای تحقق رویای ارز واحد آفریقایی باشد که از جمله اهداف بلندمدت اقتصاد آفریقاست. با وجود آن که این ارز برای استفاده در کشورهای آفریقایی طراحی خواهد شد، امکان استفاده از آن در سایر مناطق جهان نیز وجود خواهد داشت.

قرار است در عرضه اولیه این ارز مجازی، ۵۰۰ هزار عدد از آن برای خرید سرمایه‌گذاران در آفریقای جنوبی عرضه شود و هر کس خواهان خرید باشد، باید دارای کیف پول مجازی باشد.