افزایش قربانیان عکس‌های سلفی در مناطق خطرناک جهان!

تحقیقی جدید نشان می دهد تعداد قربانیان عکس سلفی در مناطق خطرناک در حال افزایش است. همچنین بیشترین مرگ های مرتبط با سلفی در هند، روسیه، آمریکا و پاکستان اتفاق افتاده است.

افزایش قربانیان عکس‌های سلفی در مناطق خطرناک جهان!

تحقیقی جدید نشان می‌دهد تعداد قربانیان عکس سلفی در مناطق خطرناک در حال افزایش است. همچنین بیشترین مرگ‌های مرتبط با سلفی در هند، روسیه، آمریکا و پاکستان اتفاق افتاده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، طبق گزارشی جدید تعداد افرادی که هنگام سلفی گرفتن در اماکن خطرناک کشته می‌شوند، درحال افزایش است.

 از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون به طور متوسط سالانه ۴۳ نفر هنگام گرفتن سلفی‌های خطرناک کشته می‌شوند. دلیل عمده مرگ این افراد نیز سقوط از بلندی و غرق شدن است.

آگام بانسال از موسسه علوم پزشکی هند  و مولف ارشد این تحقیق می‌گوید: عکس‌های سلفی به تنهایی خطرناک نیستند اما رفتارهای همراه این شیوه عکاسی، آن را خطرناک می‌کند. باید  درباره برخی رفتارهاو اماکن خطرناک به افراد آموزش داد.

به گفته او مناطق «سلفی ممنوع» باید در اماکن نزدیک آب، قله‌ها و تمام ساختمان‌های بلند ایجاد شود. به این ترتیب مرگ‌های مرتبط با سلفی کمتر می‌شود.

این بزرگترین بررسی مربوط به قربانیان عکس سلفی است که تاکنون انجام شده است. در این تحقیق پژوهشگران بریده جراید روزنامه‌های انگلیسی زبان در سراسر جهان را بررسی و آمار را براساس سن، جنسیت و دلیل مرگ هر قربانی اعلام کردند. آنها بین اکتبر ۲۰۱۱ تا نوامبر ۲۰۱۷ میلادی ۲۵۹ مرگ مرتبط با سلفی را رصد کردند.

 بررسی‌ها نشان داد ۷۰ مورد مرگ به دلیل غرق شدگی، ۵۱ مورد به دلیل تصادف با خودرو و ۴۸ مورد به دلیل سقوط از بلندی اتفاق افتاده است.

همچنین ۷۳ درصد قربانیان مرد بودند. به عبارت دیگر  از هر ۱۰ قربانی ۷ نفر مرد هستند.

همچنین جوانان ۲۰ تا ۲۹ ساله قربانیان اصلی مرگ با سلفی خطرناک به حساب می‌آیند. به طور دقیق سن ۵۰ درصد قربانیان بین ۲۰ تا ۲۹ سال و ۳۶ درصد بین ۱۰ تا ۱۹ سال بوده است. بیشترین میزان مرگ به دلیل سلفی به هند، روسیه، آمریکا و پاکستان تعلق دارد.

به گفته پژوهشگران باید یا ایجاد مناطق «سلفی ممنوع» در سراسر جهان از فراگیر شدن مرگ‌های تصادفی جلوگیری شود. البته در سال جاری  پس از آنکه چند نفر در چند منطقه محبوب توریستی هند قربانی شدند، دولت این کشور «ممنوعیت سلفی» را در اماکن مذکور اعمال کرد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه